Kudret Arslan Ataşehir basınıyla bir araya geldi

Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkan Vekili Kudret Arslan, Ataşehir basınını düzenlediği kahvaltı programında ağırladı.

Kudret Arslan Ataşehir basınıyla bir araya geldi

Kudret Arslan Ataşehir basınıyla bir araya geldi
Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkan Vekili Kudret Arslan, Ataşehir basınını düzenlediği kahvaltı programında ağırladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Ataşehir basın mensuplarıyla bir araya gelen Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Kudret Arslan, CHP Meclis Üyesi Zekeriya Angi’ninde katıldığı toplantıda meclis çalışmaları ve Ataşehir’in sorunlarıyla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

“ATAŞEHİR BİZİM EVİMİZ” Ataşehir Belediye Meclis binasında Ataşehir Basın mensuplarına ağırlayan Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Kudret Arslan; “ Gerek Belediye başkanımız olsun, Meclis Üyelerimiz olsun ben de dahil size bakış açılarımız değişmez. Hep olumlu bakmışız. Hepimizin eksiklikleri olabilir. Sonuçta hepimiz insanız. Bir araya gelip birlikte yaptığımız yanlışları dile getirerek düzeltme anlamında konuşmak, Ataşehirle ilgili problemler, sorunlar varsa onları konuşup halletmek hepimizin üzerine düşen bir görevdir. Burada doğduk, burada yaşıyoruz.  Ataşehir bizim evimiz.  Bu evimizin içindeki düzeni sağlamak buradaki hem meclis üyelerine, hem basına, Belediye başkanımıza ve vatandaşlara düşer. Kendi işini kendin yapmazsan başkası gelip yapmaz” diye konuştu. 

“VATANDAŞ SEÇİMİ DEĞİL TENCERESİNİ DÜŞÜNÜYOR” Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Kudret Arslan ülkenin ve Ataşehir’in gündemini de kısaca şöyle özetledi: “Ataşehir’deki basın mensubu arkadaşlarımız olarak sizler bizim kaynağımızsınız.  Yaptığımız işleri, sizler vatandaşa, burada yaşayan insanlara ileten kişilersiniz.  Burada yapacağımız her çalışma sizlerin nezdinde, sizin gözünüzde benim için önemli.  Bunun için sadece Çalışan Gazeteciler Günü’nde hatırlamak doğru değil. Her zaman birbirimizi hatırlayıp sormamız gerekiyor.  Bu kahvaltı vesile oldu. Hem sohbet edelim hem konuşalım ayrıca sizlerin sorunları varsa onları dile getirelim. Bizim de sizlere söyleyeceğimiz bir şey varsa onları da burada konuşabiliriz.  Genel seçimlerde yaklaşıyor. Bizim burada kendimize ait bir tasarrufumuz yok. Biz CHP’nin burada birinci parti olarak çıkmasıyla ilgili Ataşehirin 17 mahallesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Partili meclis üyelerimizle birlikte sahada olacağız. Bu çalışmaları yaparken de kırıp dökmeden insanları ötekileştirmeden, üzmeden her vatandaşımıza eşit mesafede yaklaşarak bu seçimin iyi bir şekilde atlatmamızı temenni ediyorum. Çünkü ülkenin geleceği çok önemli.  Ülkeyi idare edecek kişilerin bu seçimden sonra ülkede neler olabileceği konusunu çok iyi idrak etmeleri gerekiyor. Şu anda bir ekonomik kriz var. Hangi parti gelirse gelsin bu krizi kolay bir şekilde bertaraf edeceğini düşünmüyorum.  Onun için hangi parti veya partiler gelecekse bunu iyi düşünerek planlaması lazım. Vatandaş çok zor durumda.  Ekonomik sıkıntılardan dolayı vatandaşın morali hiçte iyi değil, hatta seçim bile umurlarında değil. Sadece tenceresini düşünüyor. Umarım gelecek hepimiz için iyi olur. Davetime icap ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Gerek mecliste gerekse başka durumlarda bir sıkıntınız olursa ben her zaman yanınızda olacağım. Sizlerle birlikte olmaktan da büyük mutluluk duyuyorum. Tekrar Çalışan Gazateciler Günü’nüzü kutluyorum.”

Başkanın konuşmasından sonra Ataşehir’in  saygın yazar ve gazetecisi Alaettin Bahçekapılı “Yitik Umutların Gece Bekçisi” kitabının 4 cildini Kudret Arslan’a takdim etti. Büyük emeklerle yazdığı  “Yitik Umutların Gece Bekçisi” kitap serisini takdim ettiği Ataşehir Belediyesi 1. Başkan Vekili Kudret Arslan, bu kitapları kütüphaneme kazandırmakla büyük mutluluk duydum. Emeklerine sağlık diyerek teşekkür etti.


Program, sıcak sohbet sonrasında anı ölümsüzleştirmek adına toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER