İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun Yerel Basın ile buluştu

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu ve İlçe Divan Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun ile basın buluşması, ilçe başkanlığı binasında gerçekleşti.

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun Yerel Basın ile buluştu

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun Yerel Basın ile buluştu

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu ve İlçe Divan Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun ile basın buluşması, ilçe başkanlığı binasında gerçekleşti.

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun, " Ataşehir'i Ata'mıza yakışır, örnek bir ilçe yapacağız"


İYİ Parti Ataşehir İlçe Medya İlişkileri Başkanı Hüzün Yücel, "İYİ Parti Genel Başkanlığı'nca Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun ile yerel basın buluşmasını gerçekleştirdiklerini ve bundan sonraki süreçte, İlçe Başkanlığı olarak belediye başkan adayı Ali Coşkun ve basın buluşmaları ile yerel seçim sürecini hep birlikte yöneteceğiz" ifadelerini kullandı.

Ataşehir’de Adayımız Ali Coşkun İle Güzel Bir Süreç Yürüteceğiz

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu, “Yaklaşık 15 aylık süreçte, sizlerle birlikte İYİ Parti Ataşehir ilçe başkanlığı görevini yürütüyorum. Olabildiğince, yerel basınla sık sık bir araya geliyoruz. Doğru bilgi aktarmaya, iletişimde olmaya çalışıyoruz. Bu süreçte; genel seçim atlattık ve yerel seçim sürecine gireceğiz. Bu süreçte de İstanbul’un ilk açıklanan belediye başkan adaylarında Ali Coşkun başkanımız ile birlikte de, Ataşehir ‘de güzel bir süreç yürüteceğiz. Bunun başlangıcında da siz basın mensuplarıyla bir araya gelelim, tanışalım diyerek böyle bir organizasyon yapmak istedik.” İfadelerini kullandı.

Ataşehir’i her kesimiyle yönetmek için var gücümüzle çalışacağız

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun, “Biz Ataşehir’de sizlere hizmet etmek için buradayız. Aynı çatı altı, sizlerle beraber hüznünüzü ve sevincinizi paylaşacağız. Ataşehir’in manavı, kasabı, terzisi, öğretmeni, işçisi, öğrencisi, kasadaki güvenlik görevlisi, sokakları bilen partililerimiz dahil olmak üzere daha burayı daha yaşanılabilir bir hale getirmek için var gücümüzle çalışacağız.”


Ataşehir Belediyesi’nin dış hizmetlerini Ataşehirlilerin kalkınması için Ataşehir ’den alacağız
Başkanlık sürecim içinde; dış hizmetlerin tamamını Ataşehir ‘in içinden almak düşüncemiz var. Bu tabi  ki şu anlama gelmiyor. Bazen diyorlar ki; Ataşehirlilerin kalkınması için burada olan herşeyin burada kalması adına tabiki devlet ihale kanunlarına aykırı olmamak kaydıyla bütün alımların Ataşehir’in içinde alınması için çaba sarfedeceğiz. Öncelik hakkı Ataşehir olacak. Ataşehir’de harcanak para Ataşehir ’de kalmalı. Dışardan buraya ne kadar ek bütçe sokabileceğiz, bunu planlayacağız. Bunun için söz veriyoruz, elimizden gelen her şeyi yapacağız”

30 Yıldır Ataşehir’de ikamet ediyor, ilçeyi iyi tanıyorum

Uzun yıllardır burada yaşıyorum. Takriben 30 yıla yakın bir zamandır. Bu zaman diliminde; başta İçerenköy ve Barbaros olmak üzere Ataşehir ‘in farklı mahallelerinde ikamet ettim. Benim çocuklarım burada büyüdü. Çocuklarım; anaokulu, ilkokulu ve lise derken bölgemizde okullarda eğitim gördüler ve daha sonrasında farklı okullara geçiş yaptılar. Ataşehir’i gerçekten bütün mahalleleri ile yakından biliyor ve iyi tanıyorum.  Ataşehir ‘in sokaklarını tanıyor, bu ilçenin neye ihtiyacı olduğunu biliyorum. Bütün enerjimi ve gücümle, Ataşehir için, Ataşehir’i hak ettiği noktaya getirmek için bütün eforumuzla çaba sarf edeceğim.

Ataşehir’in en büyük sorunu ulaşım! Engelli ve yaşlılar öncellikle ulaşım çalışması yapacağız
Burada dikkatimi çeken bir nokta vardı: Ataşehir’in karmaş olarak bir arazi yapısı var. Ulaşım çok büyük bir sıkıntı. Hatlar ve araç bulmak çok zor. Ataşehir’in bir mahallesinden diğer mahallesine geçerken, anormal zorluklar yaşıyoruz. Burada öncelikle; yaşlılarımız ve engelli vatandaşlarımız öncelikli olmak üzere sabah 09:00 akşam mesai saati bitimine kadar içerisinde Shuttle(ring servis) araçlarıyla Call Center(Çağrı Merkezi) üzerinden taleple semt pazarlarına ve farklı noktalarına ulaşımlarını(ikmalini) sağlayacağız. Bu bizim ilk işimiz olacak. Bu hizmetimiz yaz ve kış demeden devam edecek.

Ataşehir’i 16 Milyon İstanbul’un en önemli ilçesi haline getireceğiz

Bu sokaklarda nefes almak ve refahça yaşamak için; 16 milyon İstanbullunun yaşadığı en önemli ilçesi haline getireceğiz. Ataşehir’i; Finans Merkezinin, Nişantaşı’nın, Bağdat Caddesinin ortak merkezi haline getirmek için elimizden geleni yapacağız. Yeni Çamlıca’dan Mevlana’ya, Kayışdağı’ndan Bakkalköy’e, Atatürk’e olmak üzere her mahallemizin eşit hizmet alması için efor sarf edip, çalışmaya devam edeceğiz. Bütün Ataşehirliler, 425 nüfusun hepsi aynı kalite hizmet alması için elimizden geleni yapacağız. Bununla alakalı önümüzdeki süreçte neler yapacağımızla ilgili projelerimizi paylaşacağız.

Genel Başkanımız Bana Ataşehir’i, Beni de Ataşehirlilere emanet etti!

Şimdi bir Ataşehirli olarak; Genel Başkanımız Meral Akşener, Ataşehir’i bana emanet etti. “Seni de Ataşehirlilere emanet ediyorum” dedi.

Ataşehir’i Atamıza yakışır, Türkiye’ye örnek bir ilçe yapacağız

Siz basın mensuplarıyla her an ulaşabilir olacağıma, her an röportaj yapabileceğime hatta sorunların olduğu yerlere giderek sorun olan mahallelerde bunların çözümleri, birlikte Ataşehir’i gerçekten İstanbul’un ismine yakışır atamızın adına yakışır bir ilçe haline getirmek için elimden gelenin daha da fazlasını yapmak için her türlü uğraşı vereceğim. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Ataşehir’e İYİ geleceğimize, İYİ bir belediyecilikle karşı karşıya olduğunu sizlere göstereceğimizi bununda Türkiye’ye örnek bir belediyecilik sunacağımızda, taahhütünü çok rahat bir verebilirim.

Şeffaf Ataşehir’i yönetmeye talibim

Bugün burada Ali Başkan, Ali Kardeş, Ali Evladınız olarak olacağım. Şeffaf her konuda hesap verebilir anlayışı ile Ataşehir’i yönetmeye talip olacağım. Ve tabiki bunları yaparken siz basın mensuplarının desteği ile olacak.

Projelerimizi lansman ile açıklayacağız

Projelerimizle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 5 yıllık görev süremizde Ataşehir’e kazandıracağımız projelerimizi sizlerle buluşturacağız. Projelerimizi de 5 yıllık süremiz içerisinde tamamlayacağız, çünkü siz basın mensupları projelerimizin 5 yıl sonrasında hesabını sorabilirsiniz. O yüzden Ataşehirlilere gerçek vaatlerimizle, mahcup olmak için proje lansman toplantımız ile 5 yıllık çalışmalarımızı ve projelerimizi açıklayacağız.

Ataşehir’de seçimi kazanacağımıza inanıyorum

Başkan Adayı Ali Coşkun basın mensuplarının sorularını yanıtlama kısmında ise; Ataşehirliyim, Ataşehir’i tanıyorum. Seçmenlerimizin bana karşı duyarlı olacağına inanıyorum. Seçimi yüzde yüz alacağımıza ve kazanacağımıza inanıyorum. Belediye bütçesi, kaynaklarımızı doğru kullanarak sizlerin ve Ataşehirlilerin karşısına sürdürülebilir projelerle çıkacağız.

Ataşehir’in birçok noktasında problemler var

Ataşehir’de trafikten, eğitime, sosyal alanlar dâhil olmak üzere birçok noktada problemler var. Hatta bu bir bütün. Ataşehir’in 17 mahallesini daha yaşanabilir hale getirmek için; trafiğinden eğitimine kadar imkânlarımız çerçevesinde neler yapabiliriz bunun üzerine çalışıyoruz. Yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacağız.

Ataşehirlilere projelerimi anlatacağım

14 Mayıs – 28 Mayıs İttifaklarından ayrı tek başınıza aday olmanız, sizi zorlamayacak mı? Sorusu üzerine ise; “Neden Ali Coşkun, Neden Ataşehir” sorusuna şöyle cevap vermek istiyorum: 30 Yıla yakındır burada yaşıyorum. Sorunlarını biliyorum.  Ataşehir’deki insanlarla sürekli temasım var, Ataşehir için neler yapabileceğimi biliyorum. Bunu anlatacak, sizlerin desteğini alarak ile sokakları gezeceğim. 17 Mahalle’de projelerimizi anlatacağız, şeffaf bir şekilde yapabildiğimizi gördükleri zaman, inandıkları zaman tercihlerini bizden yana kullanacaklardır.

İYİ Parti Belediyeciliğini Ataşehir’de göstereceğiz
İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu ise; “Belediye Başkan Adayımız Ali Coşkun ile amacımız Ataşehir’e hizmet, siyaseti hizmet alanı olarak görüyoruz. Ataşehir’de belediyeyi kazanarak, İYİ Belediyeciliğini göstermeye çalışacağız. Bütün projelerimizi süzgeçten geçiyoruz. Farklı yerlerdeki uygulamaları belediyelerimizde uygulamaya çalışıyoruz. Ataşehir’de bu fırsatı yakalayarak, Ataşehirli komşularımıza neler yapabileceğimizi göstermek istiyoruz” dedi.

Partinin kuruluşundan bugünlere geliyorum
Ali Coşkun ile İYİ Parti İlçe Yönetimi arasında sorun mu var? Sorusu üzerine ise İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun şu ifadeleri kullandı:  “6 Yıl önce İYİ Parti’nin kurucuları arasında yer aldığını belirten Ali Coşkun, bu süreçten sonra Genel İdare Kurulu, Genel Başkan Yardımcılığı, Teşkilat Başkanlığı, 8 İlden sorumlu koordinatörlük, Milletvekili adaylığı gibi görevlerde bulunduğunu aktararak; teşkilatın içinde olduğum için hiçbir il ve ilçe ile sorunumuz yoktur. Zaten teşkilatın içindeyim. Bu tür sözlere itibar etmeyin” dedi.

Ataşehir’i liyakatli kadrolarımızla yöneteceğiz
Ataşehir’de belediye başkan yardımcıları, meclis üyelerimiz liyakatli kadrolarımızla olacak. Burada şu bu olayı olmayacak. Gerçekten bu işi layıkıyla yapacak insanlar olacak. Önemli olan insan. Genel Başkanımız Meral Akşener’in her konuşmasında dediği gibi cebinden kimlik çıkartıyor ve onu taşıyan kişi bu ülkenin vatandaşıdır. Ataşehir’de yaşayan herkes bizim insanımızdır. Ve hepsine eşit mesafede olacağız, insan ayrımı gözetmeksizin insan odaklı bakacağız. Bu yönde projeler üreteceğiz ve çalışacağız.

Ataşehir’i kazanacağımıza inanıyorum
Ataşehir Belediye Meclisi’nde İYİ Parti Meclis Üyesi Oğuz Sarul’un ilçe programlarında görülmemesi ve Meral Akşener’den Ataşehir için özel talimat aldınız mı sorusu sorulması üzerine; Ali Coşkun: “Genel Başkanımız bana şunu söyledi: Ataşehir’i sana, senide Ataşehirlilere emanet ediyorum. Orada yapman gerekeni biliyorum. Bende kendilerine söz verdim. İlçe Başkanım ve yönetimiyle beraber bunu başarabileceğimize inanıyorum. Bu inançla birlikte buradayım.” Dedi.

Buradaki amacımız adayımız ile basın buluşması ve tanışması
Oğuz Sarul sorusuna ise İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu; “Buradaki odağımız belediye başkan adayımız Ali Coşkun olduğu için, onu sizlerle buluşturmak ve tanıştırmak istedik. İlçe yönetimimiz ve belediye başkan adayımızla sizleri ağırlama programı olduğu için kendisini davet etmedik, buradan farklı bir anlam çıkmasın, isteriz” dedi.

Ataşehir’i temsil edecek arkadaşlarımızı ve projelerimizi dinleyerek belirleyeceğiz
Ali Coşkun ve Bora Yörükoğlu ortak konuşmasında; “17 Mahalle’de farklı görüşten, fikirden insanlarla görüşerek Ataşehir için faydalı olabilecek arkadaşlarımızı tespit edeceğiz. İlçe yönetimimizle beraber kadrolarımızı birlikte belirleyeceğiz. Seçim takvimimiz doğrultusunda çalışmalarımızı yapıyoruz, görüşmeleri sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda projelerimizi de hayata geçireceğiz. Aday adayı olacak arkadaşlarımızla ilgili kriterler var. Aday adaylık başvuru tarihlerimiz var. Parti aidiyeti, temiz geçmiş, liyakat önemli, Ataşehir halkı tarafından kabul görüle bilirlik önemli bir kriter olmuş olacak. Parti olarak bu kriterler objektif kriterler olduğundan, somut kriterlere uygun belediye meclis üyelerimizi belirlemiş olacağız” ifadelerini kullandılar.

Ataşehirlilerin talepleriyle sorunlarının çözümlerine yönelik projeler hayata geçireceğiz
Ataşehir’in sorunları ile ilgili sorunun sorulması üzerine cevap veren Ali Coşkun, Ataşehir’in sorunlarını biliyorum. Ayrıca genel merkezimizce, İl Başkanlığımız ve ilçe başkanlıklarımız aracılığıyla hayata geçirilmiş bir projeler var. Bu projeler “İki Yaka İstanbul”, “Anlat İstanbul” olup, vatandaşlarımızla buluşan ilçe yöneticilerimiz aracılığıyla tespit edilmiş sorunlar üzerine bizler çalışmalar yürütüyoruz. Ve bu yönde projeler geliştiriyoruz. Vatandaşımız, esnafımız sorunlarını bu iki proje kapsamında anlattıkları için bunlar hem ilçe hem de il başkanlıklarımızda raporlanıyor ve değerlendirmeye alınıyor. Ataşehirlilerin rahat yaşayabilmesi için imkânlar dâhilinde neler yapılması gerekiyorsa, onu inşaa edilmesi için çalışacağız.

Adaylığımın erken açıklaması avantajımızadır
Başkan Adayı Ali Coşkun son olarak; “Erken adaylığımın açıklanması avantajdır. İnsanlarla buluşmak, kendimizi buluşmak için bu bir fırsattır.” diyerek basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür etti.


 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER