İLGEZDİ, 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GECESİNE KATILDI

Ataşehir Kastamonulular Derneği’nin 18 Mart Çanakkale Zaferini ve Şehitlerini Anma Gecesi’ne katılan Battal İlgezdi Türk Bayraklarıyla karşılandı.

İLGEZDİ, 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GECESİNE KATILDI
 İLGEZDİ, 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GECESİNE KATILDI

Ataşehir Kastamonulular Derneği’nin 18 Mart Çanakkale Zaferini ve Şehitlerini Anma Gecesi’ne katılan Battal İlgezdi Türk Bayraklarıyla karşılandı. Ataşehir Kastamonulular Derneği’nin 18 Mart Çanakkale Zaferini ve Şehitlerini Anma Gecesi’ne katılan Ataşehir’in kurucu Belediye Başkanı ve CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, salona girişte büyük coşku ve Türk Bayraklarıyla karşılandı. 

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünde şehitlerimizi anan Battal İlgezdi, “18 Mart 1915, yani bundan 104 yıl önce, ne kadar kolay söylüyoruz değil mi? 104 yıl sonra bugün, bu kadar kolay yazılmadı bu destan. Kaç bacak koptu, kaç baş yarıldı, kaç gövde delik deşik oldu ya da kaç çocuk babasını hiç tanımadı, kaç anne evlatsız, kaç kadın eşsiz kaldı ya da kaç can bir çiçek yüzlü yârin elini tutmadan şehit oldu. Bir yanımız milletçe hep yetim, mekanlari cennet, ruhlari şad olsun” dedi. 

Konuşmasına şu şekilde devam eden İlgezdi, “Çanakkale bir neslin değil, doğusundan batısına bütün bir milletin kahramanlık öyküsüdür. Çanakkale’yi geçilmez yapan bağımsızlık ülküsünden vazgeçmeyen Anadolu’dur. 280 kiloluk topları sırtında taşıyan Seyit Onbaşıdır. 1915 yılında hiç düşünmeden cepheye giden çocuk askerlerdir, mezarının yeri bile belli olmayan Mehmet’tir. Çanakkale Zaferimizin 104. yıl dönümünde Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve özlemle anıyorum” dedi. 

18 Mart’ın özel bir gün olduğunu ve siyaset konuşmayacağını belirten İlgezdi konuşmasını şöyle sonlandırdı: “İyi ki onlar Cumhuriyeti kurdu, bize emanet etti bugün hep birlikte Cumhuriyetin kazanımlarından faydalanabiliyoruz. Ona hep birlikte sonuna kadar sahip çıkacağız.” 


Konuşmasının ardından Battal İlgezdi’ye Ataşehir Kastamonulular Derneği tarafından İstiklal Madalyasının birebir örneğine dayalı yapılmış plaket hediye edildi. Gecede büyük ilgi gören İlgezdi, Kastamonulu vatandaşlarla yüzlerce fotoğraf çektirdi. 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER