CUMHURİYETİN 100. YIL KUTLAMALARI RESMİ ATAŞEHİR'DE TÖRENLERLE BAŞLADI

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Ataşehir’de de büyük coşkuyla kutlanmaya başlandı.

CUMHURİYETİN 100. YIL KUTLAMALARI RESMİ ATAŞEHİR'DE TÖRENLERLE BAŞLADI

CUMHURİYETİN 100. YIL KUTLAMALARI RESMİ ATAŞEHİR'DE TÖRENLERLE BAŞLADI


Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Ataşehir’de de büyük coşkuyla kutlanmaya başlandı. 

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan resmi törende; Ataşehir Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Garnizon Komutan Vekili İkmal Albay Volkan Aydın ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Atatürk Anıtı'na çelenk sundular.
Çelenk sunma töreninin ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerin manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Siyasi partiler ve STK’lar da resmi törenin ardından Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.
Cumhuriyet Bayramı törenine; CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekili Ali Gökçek, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cengiz Cem Karakaşlı, Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Kudret Arslan, Belediye Başkan Yardımcıları, siyasi partilerin Ataşehir İlçe Başkanları ve üyeleri, Belediye Birim Müdürleri, gaziler, STK temsilcileri, gaziler, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve Ataşehirli yurttaşlar katıldı.


 Ataşehir Kaymakamlığı 29 Ekim Kabul Töreni


Kutlamalar İlçe Kaymakamlığı tarafından Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde 29 Ekim Pazar günü saat 09.45’de tebriklerin kabulü ile devam edecek. Ardından saat 10.30’da Ataşehir Bulvarı'nda yapılacak geçit töreni ve okulların çeşitli etkinlikleriyle resmi kutlamalar son bulacak.


Sertab Erener 29 Ekim’de Ataşehir Bulvarı AKOM’da


Ataşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümünü Fener Alayı ve sevilen sanatçı Sertab Erener konseriyle kutlayacak. 
Cumhuriyet sevdalılarının yoğun ilgi göstereceği Fener Alayı yürüyüşü, Atatürk Mahallesi Migros önünde saat 19.15’te başlayacak. Ellerinde Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve meşaleler taşıyacak olan yurttaşlar, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi öncülüğünde marşlar söyleyerek AKOM önüne yürüyecek. 
Yürüyüşün ardından Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yurttaşları selamlayarak bir konuşma gerçekleştirecek. Bayrama özel hazırlanan kutlamalarda yürüyüş boyunca; bando, ışık, mapping, hologram ve projeksiyon gösterisi yapılacak. 
İlçeye bayram havasını yaşatacak kutlamalarda coşku  Sertab Erener’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümüne özel vereceği konser ile zirve yapacak. Sevilen sanatçı alanı dolduran İstanbullulara Cumhuriyet sevincini doyasıya yaşatacak.


 29 Ekim 100. Yıl Kutlama Programı:
*Resmi Geçit Töreni: 29 Ekim Pazar, Saat: 10.30, Yer: Ataşehir Bulvarı
*Fener Alayı: Saat: 19.15, Yer: Doğu Ataşehir Migros önü
*Sertab Erener Konseri: Yer: AKOM önü
 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2023, 21:56

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER