BECERİ YARIŞMASI ZÜBEYDE HANIM ÖĞRETMEN EVİNDE YAPILDI

BECERİ YARIŞMASI ZÜBEYDE HANIM ÖĞRETMEN EVİNDE YAPILDI

BECERİ YARIŞMASI ZÜBEYDE HANIM ÖĞRETMEN EVİNDE YAPILDI
Mesleki Ve Teknik Eğitim Okul/Kurumları Arası Proje Tabanlı Beceri Yarışması 02-03 Mart tarihlerinde Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi'nde yapıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü koordinesinde ülke genelinde bu yıl Beşincisi yapılan yarışmanın amacı "Mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarındaki öğrenci/kursiyerlerin, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda edindikleri mesleki bilgi ve becerilerini kullanarak girişimcilik, yaratıcı zekâ, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yöneltilmesini ve teşvik edilmesini sağlamaktır" şeklinde ifade ediliyor.İstanbul'un 7. Bölge Koordinatör il olması nedeniyle; İstanbul'da dereceye giren (Anadolu ve Avrupa yakası olmak üzere ayrı ayrı) 10 (on) yarışma grubu birincileri ile diğer illerden gelen 4 il birincileri (Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve Bursa) (Toplam 50 il birincisi) 02-03 Mart 2010 tarihlerinde Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevinde yarıştılar.

Törende konuşan, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, emeği geçen herkese teşekkür ederek, "çocuklarımızın becerilerini ortaya çıkaran bu çalışmada her proje bizimn için çok değerlidir. Proje fikri son yıllarda önemi artan, ülke olarak ihtiyaç duyduğumuz bir yaklaşım. Akademisyen ve iş çevrelerinden değerli arkadaşlarımızın değerlendirmeleriyle ödül alan, almayan tüm okullarımızı, öğrencilerimizi, idarecilerimizi kutluyorum. Son derece gurur duydum" dedi.

Yarışma sonuçları 04 Mart'ta Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevinde yapılan törende açıklandı ve Türkiye Finalinde yarışacak 10 alandaki 7. Bölge birincileri belli oldu. Dereceye giren okulların öğretmen ve öğrencilerine ödül ve hediyeleri verildi. Ödül törenine Milli Eğitim idarecileri, sanayi ve esnaf odalarından temsilciler, ilçe milli eğitim müdürleri, üniversitelerden öğretim üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

7. Bölgede İl birincisi olan ve Ankara'da yapılacak Türkiye finaline katılacak projeler şöyle sıralandı:

* Tekirdağ Çerkezköy Veliköy Çok Pro. Lisesi: (Depomania - Bilgi ve İletişim Teknolojileri)
* İst. Çekmeköy Taşdelen İMKB Teknik ve EML: (PLC SİZ - Elektrik Elektronik ve Otomasyon)
* İst. Üsküdar İMKB Kız Teknik ve ML:  (Duyuların Kutusu - Kişisel ve sosyal hizmetler)
* Kırklareli Merkez HEM Ve Akşam Sanat Okulu:  (Yaratıcılığın Ahengi - Moda Tasarım)
* İst. Bakırköy 70. Yıl Sağlık ML:   (Anti Mik - Sağlık Hizmetleri)
* İst. Beşiktaş Z. Kalkavan Denizcilik Anadolu Tek. Lis. ve Denizcilik Anadolu ML:  (Uzun Ömürlü Epirb Cihazı - Ticaret ve İş Yönetimi)
* İst. Fatih Sultan Selim Kız Teknik ve ML: (Mutfakta Doğu Batı Sentezi -  Turizm Hizmetleri)
* Tekirdağ Merkez Mesleki Eğ. Merk.:  (Hayat Pencerem - Üretim Mühendislik I)
* İst. Kartal Şehit Öğr. H. Ağırman Teknik ve EML:  (Bilgisayar Kontrollü Freze Tezgahı - Üretim Mühendislik II)
* İst. Fatih Kadırga Teknik ve EML:  (2010 Düşler Sahnesi - Yaratıcı sanatlar)
Kaynak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER