Ataşehir’de yaşlılara gasp ve dolandırıcılık şoku

Yaşlılara yönelik artan gasp ve dolandırıcılık olayları ise toplumda endişe yaratmaya devam ediyor.

Ataşehir’de yaşlılara gasp ve dolandırıcılık şoku
Ataşehir’de yaşlılara gasp ve dolandırıcılık şoku

Yaşlılara yönelik artan gasp ve dolandırıcılık olayları ise toplumda endişe yaratmaya devam ediyor.

  İstanbul’da yaşlılara gasp ve dolandırıcılık şoku

İstanbul Ataşehir’de 65 yaşındaki engelli vatandaş Abdullah Çetinkaya dolandırıcıların, 84 yaşındaki Perihan Kaya ise gaspçıların hedefi oldu. Çetinkaya’nın kira parasının, Kaya’nın ise yüzüğünün alınmasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
Yaşlıları hedef alan dolandırıcılık ve gasp olayı geçtiğimiz gün Ataşehir'de yaşandı.  Bir bacağı kesik olduğu için koltuk değnekleriyle yürümeye çalışan 75 yaşındaki Abdullah Çetinkaya marketten dönerken, iki kişiyle karşılaştı. Abdullah Çetinkaya'nın engelli olmasını fırsat bilen kişiler, kendilerini iş adamı olarak tanıttıktan sonra “Biz de seni arıyorduk. Sana 10 bin liraya akülü araba aldık. Akülü arabayı teslim etmemiz için vergisini ödemen almamız lazım” dedi.

ENGELLİ ADAMIN KİRASINI ALDILAR

Çetinkaya'nın inanmaması üzerine kişiler bu kez de “Bize inanmıyorsan al bu dolarlar sen de kalsın” diyerek poşette sarılı olan sahte dolarları uzattı. Bunun üzerine dolandırıcılara inanan yaşlı adam kira parasını bu kişilere verdi. Birkaç gün akülü arabasını bekleyen yaşlı adam, kandırıldığını anlayınca soluğu polis merkezinde aldı. Akülü araba vaadiyle kandırılarak kira parasını kaptırdığı dolandırıcılardan şikâyetçi oldu.

GASPÇILAR EŞİNDEN HATIRA YÜZÜĞÜNÜ ALDI

Yine Ataşehir'de gerçekleşen gasp olayının hedefinde bu kez yaşlı bir teyze vardı. 84 yaşındaki Perihan Kaya evden çıktıktan sonra komşusuna doğru giderken yaşlı kadının önünü gaspçılar kesti. Gaspçılar, ‘Sen bizim düşürdüğümüz paraları yerden alarak çaldın' diyerek kadından para istedi. Gaspçılar kadının üzerinde para bulamayınca eşinden hatıra olan yüzüğünü aldılar. Polisler iki olay hakkında da inceleme başlattı.

Kaynak/sozcu.com.tr

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109