ATAŞEHİR YENİDEN KULLANIM PAZARI YAZ BOYUNCA PARKLARDA KURULACAK

“Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı” yaz boyunca parklarda faaliyet gösterecek

ATAŞEHİR YENİDEN KULLANIM PAZARI YAZ BOYUNCA PARKLARDA KURULACAK

ATAŞEHİR YENİDEN KULLANIM PAZARI YAZ BOYUNCA PARKLARDA KURULACAK
 “Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı” yaz boyunca parklarda faaliyet gösterecek.

Atıl duruma gelmiş ürünlerin yeniden kullanımı sağlayarak atık miktarının azaltılmasına katkı sunan “Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı” yaz boyunca parklarda faaliyet gösterecek. Bilinçli tüketim ve geri dönüşüm kültürünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla Ataşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı iki haftada bir Cumartesi günleri Ataşehir’deki farklı parklarda kurulacak. Kullanılmayan eşyaların alışverişinin yapıldığı pazarın parklardaki ilk durağı, 15 Temmuz Cumartesi günü 18.00 - 22.00 saatleri arasında Fetih Mahallesi’nde bulunan Buhara Parkı’nda olacak.

Stant başına en fazla 20 adet eşya veya ürün sınırı bulunan pazarda; kıyafet, ev aksesuarı, takı, kitap, tablo, bardak, biblo, elektronik eşya, kutu oyunları, oyuncak gibi ürünler sergilenecek. Etiketli (sıfır) veya yıpranmış, yırtık, kirli, hijyenik olmayan ürünler ile iç giyim, tarak, makyaj malzemesi gibi kişisel bakım ürünlerinin sergilenmesine ise izin verilmeyecek.

Takas ve satış yöntemlerin uygulandığı pazarda stant kiralamak için başvuru yapılması ve başvuru yapan kişinin takası ya da satışı yapılacak ürünlerin sektöründe hiçbir ticari faaliyette bulunmaması gerekiyor.

Kontenjan sınırlı olduğu stant başvuruları için https://forms.gle/ud1MBZ5b4rKeZn2u7 linki üzerinden kayıt oluşturulabilir. Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı bir ticari faaliyet olmadığından dolayı alışveriş esnasında kredi kartı ve hesap numarası kullanımı söz konusu olamayacak, nakit para kullanılacak.

Tarih: 15 Temmuz 2023 Cumartesi

Saat: 18.00 - 22.00 

Yer: Buhara Parkı (Fetih Mahallesi, Libadiye Caddesi)

Stant Başvuru Linki: https://forms.gle/ud1MBZ5b4rKeZn2u7

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER