Ataşehir Yeni Sahra'da Kentsel Dönüşüm Mağdurları

Ataşehir Yenisahra Mahallesinde SİMPAŞ İnşaatla sözleşme imzalayanlar 7 yıl geçmesine rağmen hala firmanın inşaata başlamamasına tepki gösteriyorlar.

Ataşehir Yeni Sahra'da Kentsel Dönüşüm Mağdurları
Ataşehir Yenisahra Mahallesinde SİMPAŞ İnşaatla sözleşme imzalayanlar 7 yıl geçmesine rağmen hala firmanın inşaata başlamamasına tepki gösteriyorlar.
SİMPAŞ İnşaatla sözleşme imzalayanlar  Yaptıkları toplantıda  temsilci seçimi yapıp Seçilen temsilcilerin en kısa zamanda firmayla görüşme kararı aldılar. 

Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinde Kentsel dönüşümün geçmişine bir bakalım.
Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinde kentsel dönüşüm bundan 7 sene önce başladı dönüşümün başladığı dönemde bu iki mahallenim imar planları yoktu. 2 firma özel imar alabilmek için sözleşme yaptığı binaların bir kısmından karot çalışması yaptırdı.
yapılan çalışma sonucu 100'e yakın binaya oturulamaz raporu verildi. imar 2019 yılında yerel seçimler öncesi çıktı. imarın çıkması inşaat firmalarının inşaata başlamasına yetmedi. şuana kadar hiç bir firma inşaata başlamadı. 100'e yakın oturulamaz raporlu bina
Çevre ve Şehircilik bakanlığının tebligatı ile önce boşaltma yazıları geldi. daha sonra boşaltmalar başladı. şu ana kadar 60'a yakın bina boşaltıldı 40'a yakın binanın yıkımı yapıldı hala başalılmayı bekleyen 40'a yakın bina var.

Konuyu sorduğumuz yenisahra mahallesi muhtarı Sadettin Kahraman Mahalledeki sorunu kısaca şöyle özetledi. Mahallemizde İmar Sorunu yok, Mütahit Sorunu var dedi.


Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinde Faliyet gösteren Firmalar

AĞAOĞLU
ATAMAN
BELDA
BİMEKS
BİR YAPI  - Çalışma yapıyor
BÜYÜKUZUNLAR
DKY - 1 Adada çalışma yapıyor
EGE YAPI
ENYAPI
GÜNERİ  -  Çalışma yapıyor
İMTA
İNSAY
KARDELEN
MİMTAŞ
NETSET
SENARİT
SİMPAŞ
ŞUA
SURYAPI
TAHİNCİOĞLU
VARTAŞ
YAPI MERKEZİ

Not : Karot çalışması yapan firmalar, DKY 86 Binada, BİR YAPI 12 binada karot çalışması yapmıştır.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2021, 16:16

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109