ATAŞEHİR KURBAĞALIDERE YATAĞINDA BULUNAN BARAKALAR YIKILDI

Ataşehir Belediyesi Kurbağalıdere’nin Ataşehir sınırları içerisinde Yenisahra Mahallesi kısmında kalan bölgede temizlik çalışması gerçekleştirdi.

ATAŞEHİR KURBAĞALIDERE YATAĞINDA BULUNAN BARAKALAR YIKILDI
ATAŞEHİR KURBAĞALIDERE YATAĞINDA BULUNAN BARAKALAR YIKILDI

Ataşehir Belediyesi Kurbağalıdere’nin Ataşehir sınırları içerisinde  Yenisahra Mahallesi kısmında kalan bölgede temizlik çalışması gerçekleştirdi.Ataşehir’de su baskınlarına karşı dere yatağındaki barakalar yıkıldı. Zabıta, Fen İşleri, Temizlik İşleri, Veteriner İşleri, Sağlık İşleri ve Yapı Kontrol müdürlükleri ile Emniyetin ortaklaşa yaptığı çalışmalarda; atık malzeme toplama amacıyla yapılan barakalar yıkıldı.Kurbağalıdere’nin bağlantıları üzerinde bulunan bazı alanlarda vatandaşlar tarafından yapılan barakalarda çöp ve atık malzeme biriktiriliyordu. Şiddetli yağışlarla birlikte bu barakalardan dağılan atık malzemeler dere yataklarında taşmalara neden oluyordu. Aynı zamanda pis kokuya ve çevre kirliğini de neden olan bu işgaller Ataşehir Belediyesi tarafından yıkılıp, atık malzemeler toplandı. Ardından temizlik ve ilaçlama çalışmaları yapıldı, vatandaşlar da uyarıldı.

İstanbul’da etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle meydana gelen su baskınlarından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için harekete geçen Ataşehir Belediyesi, Kurbağalıdere’nin ilçede kalan kısmında bulunan ve dere yatağına yapılan barakaları yıktı. Belediye ekipleri, bu barakalarda yaşayan vatandaşlara da uyarıda bulundu. Yıkım ise havadan görüntülendi.

Önceki hafta İstanbul'da etkili olan sağanak yağışlar, birçok noktada olumsuzluklara neden oldu. Taşan dere yatakları nedeniyle birçok vatandaşın bahçesi ve evi sular altında kalmış, ciddi maddi hasar oluşmuştu. İşte bu olumsuzlukların yaşanmaması için harekete geçen Ataşehir Belediyesi, Kurbağalıdere'nin ilçe sınırları içerisinde kalan kısmında, Örnek Mahallesi’nde bulunan dere yataklarındaki barakalarda kalan vatandaşları uyardı. Uzun süren çalışmalar sonucu, dere yataklarında bulunan barakaların yıkılması için harekete geçildi.

  
Ataşehir Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri, Yapı Kontrol ve Zabıta müdürlüklerine bağlı personel ve iş makinelerinden oluşan ekipler, dere yatağında bulunan barakaların yıkımını gerçekleştirdi. Yıkım çalışmalarına polis ekipleri de destek verirken, yıkım anları İHA tarafından havadan görüntülendi.
  
Ataşehir Belediyesi yetkilileri, dere yatağında çevrenin daha temiz hale getirilmesi, kötü görüntülerin önüne geçilmesi ve vatandaşların yaşam standartlarının iyileştirilmesi amacıyla, dere yataklarında ve çevrelerinde bulunan baraka ve benzeri yapıların yıkımına devam edileceğinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 18:36

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER