ATAŞEHİR DE KEBAB IN ADRESİ, ADANA DOSTLAR

ATAŞEHİR DE KEBAB IN ADRESİ, ADANA DOSTLAR

ATAŞEHİR DE  KEBAB IN  ADRESİ, ADANA DOSTLAR
ATAŞEHİR DE  KEBABIN ADRESİ ADANA DOSTLAR

Adres Tarifi: 2. köprü yolundan Kozyatağı'na doğru gelirken Ataşehir sapağından ayrılıp ışıklardan sağa dönüyorsunuz ya da Ataşehir tarafından geliyorsunuz, Trio Konutları'nın önünden geçtikten sonra göbekten sola dönüp yolu takip edince ilerde sağda.

Yeni Sahra'da iki katlı müstakil bir binada yer alan, şık bir kepapçı Adana Dostlar Kebapçısı. Kebapların yanısıra sıcak soğuk birçok meze çeşidi ve ufak atıştırmalıklar da var. Mutfakları masalardan camlarla ayrılmış, isterseniz pişirme sürecini izleyebilirsiniz. Göztepe Yıldıray Sokak'ta da bir şubeleri varmış.Girişte otoparkları var.

Adana Kebabını diğer kebap türlerinden ayıran en önemli özellik, söz konusu kebabın üretiminde kullanılan etin, doğal ortamda ve kendine has bir floraya sahip bölge yaylalarında yetiştirilmiş koyunlardan elde edilmiş olmasıdır. Ayrıca üretim tekniği ve ustalık da ürüne önemli ölçüde farklılık katmaktadır. Karışım hazırlanırken aşağıda belirtilen maddelerin dışında(salça, sebze, karabiber, iç yağı v.b.) hiçbir madde katılmaz. Pişirme esnasında kesinlikle vantilatör kullanılmaz. Adana Kebabı'nın servisi, tamamlayıcı unsurları olan yeşillik ve salata ile eksiksiz olarak yapılır.

Pişirme: Hazırlanan şişler, alevsiz, durgun, korlu, meşe kömürü ateşinde, yeteri miktarda pişirilir. Pişirme derecesi, etin renginin kırmızıdan koyu kahverengiye dönme seviyesidir. Pişirme esnasında şişler sık sık çevrilir. Bu sırada etin yüzünde oluşan yağlar pide ekmeklerle sıkılarak alınır ve yağların ateşe damlaması önlenir. Yağlar ateşe akarsa ateş alevlenir ve et dağlanır, kalite bozulur. Yağlanan pide ekmekler, pişmekte olan kebabın üzerinde tutularak, ekmeklerin ısısı korunur.


Alinazik Kebap
   
Altı Ezmeli Kebap
   
Antep Fıstıklı

Dürüm Beyti
   
Dürüm Beyti Soslu
   
Beğendili Kebap
   
Burma Kebap
   
Domatesli Kebap

Külbastı
   
Mantarlı Kuzu Şiş
   
Kuzu Pirzola
   
Fındık Lahmacun
   
Mitite Köfte

Tavuk Şiş
   
Yaprak Ciğer
   
Kuzu Şiş Kebap
   
Tavuk Kanat
   
Urfa Kebap

Kıymalı Pide
   
Karışık Pide
   
Kaşarlı Pide
   
Kavurmalı Pide
   
Semsek Pide

Lahmacun
   
Paçanga
   
Patlıcanlı Kebap
   
Kuşbaşılı Pide

ADANA DOSTLAR KEBAPCISI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER