Ataşehir'de Güvercin yarışmasında dereceye girenler kupalarını aldı

Ataşehir Anadolu Oyunlu Güvercin yarışmasında dereceye girenlere düzenlenen törenle kupaları ve plaketleri verildi.

Ataşehir'de Güvercin yarışmasında dereceye girenler kupalarını aldı

Ataşehir Anadolu Oyunlu Güvercin yarışmasında dereceye girenlere düzenlenen törenle kupaları ve plaketleri verildi.

Kültür Müdürlüğü Koordinatörü Tamer Semercinin sunumuyla Ataşehir MSKM’de gerçekleşen kupa törenine; CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Ataşehir Belediye meclisi 1.Başkan Vekili  Sevgi Uluğ, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları   Abdullah Der, Hüseyin Hışman, Ekrem Köse, Orhan Çerkez ve  Cenan Arslan,  Ataşehir Belediyesi CHP Meclis Üyeleri, Arif Kuşçu, Kudret Aslan, Kurtuluş Özaydın, MHP Meclis Üyesi Hakan Arıkaya, CHP Ataşehir İlçe Yöneticileri Hüseyin Gültekin, Aykut Yalçın, Aşkın Ürkmezer, CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan ile güvercin sevenler ve dostları katıldı.

“BİRBİRİMİZE SIMSIKI KENETLENMİŞ BÜYÜK BİR TOPLULUĞUZ”
 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Dernek Başkanı Niyazi Yaman tüm konuklarına teşekkür ederek; “ 2010 yılından beri Anadolu Oyunlu Güvercin yarışmasını yapıyoruz.  Bizlerin hobisi olan bu yarışlar Türkiye’nin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine bu işlere gönül vermiş, birbirimize sımsıkı kenetlenmiş büyük bir topluluğuz. Artık salonlara sığmıyoruz. Bundan sonraki etkinliklerimizi daha büyük salonlarda yapacağız” diyerek tüm güvercin severlere kapılarını açan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ’ye, başkan yardımcılarına, müdürlere sonsuz teşekkürlerini iletti.


“ATAŞEHİR BELEDİYESİ ÖRNEK ALINACAK BİR BELEDİYEDİR”

Yaman 2013 yılından buyana bizimle beraber olan, bize desteklerini esirgemeyen Kültür Müdürümüz Volkan Arslan’a teşekkür etmekte geç kaldığım için kendisinden özür dileyerek teşekkürü bir borç biliyorum. Bizim güvercinlerin yuvası üzerinde Ataşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz yazısı yazılı. Diğer ilçelerinde Ataşehir Belediyesini örnek almasını istiyoruz temennilerinde bulundu.


Konuşmaların ardından protokol tarafından katkı sunan ve dereceye girenlere plaket ve kupaları verildi. Ayrıca Güvercin Derneklerine destek ve yardımlarını esirgemeyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin plaketini kendisine iletilmek üzere Yardımcısı Abdullah Der’e takdim edildi.


Kupa ve plaketlerin ardından Olimpik Spor Kulübü sporcuları Wushu Kung-fu gösterileriyle salondakilere güzel bir spor gösterisi sunmalarıyla program sona erdi.


 
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 23:11

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER