Ataşehir'de "Aile Çalıştayı" düzenledi

İstanbul Ataşehir'de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce sosyal sorunların tespiti, amacıyla "Aile Çalıştayı" düzenlendi.

Ataşehir'de "Aile Çalıştayı" düzenledi

Ataşehir'de "Aile Çalıştayı" düzenledi

İstanbul Ataşehir'de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce sosyal sorunların tespiti, amacıyla "Aile Çalıştayı" düzenlendi.
İstanbul'da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce sosyal sorunların tespiti, çözümü, ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılmasına yönelik çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla "Aile Çalıştayı" düzenlendi.
İstanbul'da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, ailelerin karşılaştığı sosyal sorunların çözümü, ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılmasına yönelik önemli bir adım attı. Ataşehir'deki Metin Sabancı Spastik Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi Toplantı Salonu'nda düzenlenen "Aile Çalıştayı" etkinliği, ailelerin yaşadığı zorluklara çözüm arayışını teşvik etmeyi hedefliyor.

İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Turan, etkinlikte yaptığı konuşmada, ailenin toplumun temel taşı olduğunu vurgulayarak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Türkiye genelinde ailelerin sorunlarını tespit etmek, refah düzeylerini artırmak, aile birliğini güçlendirmek ve güncel zorluklara karşı korumak amacıyla 81 ilde benzer çalıştaylar düzenlediğini ifade etti.


Bu kapsamda, İstanbul'da müdürlük olarak çalıştay gerçekleştirdiklerini belirten Turan, ülkenin en yoğun ve en büyük kentinde, dezavantajlı kesimler öncelikli olmak üzere, tüm kesimleri destekleyici, adil, arz odaklı ve bütüncül bir yaklaşımla çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Turan, ailenin korunması, güçlendirilmesi, sosyal risklerin önlenmesi ve sosyal refahın artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla bir araya geldiklerini ifade ederek "Her bir aile üyesinin daha sağlıklı bir geleceğe kavuşabilmesi, toplumumuzun da zor süreçlerden birbirine destek olarak çıkabilmesi için uzman görüşleriniz bizlerin çalışmalarına yol gösterecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Turan, bir gün süren çalıştay sonucunda hazırlanacak raporun Bakanlığa gönderileceğini sözlerine ekledi.

Çalıştayda, İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Aile ve Toplum Hizmetler Biriminde görevli uzman psikolog Özgün Baştürk Kahveci de birimin hizmetlerini anlatan sunum yaptı.

Çalıştayda "Aile, Eşitlik ve Adalet", "Aile, Sosyal Kalkınma ve Refah", "Aile, Hayat Boyu Gelişim ve Öğrenme", "Aile, Çevre ve İklim", "Aile, Teknoloji ve Dijitalleşme", "Aile Odaklı Sosyal Hizmetler" konuları ele alınıyor.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109