ATAŞEHİR CUMHURİYET BAYRAMINA HAZIRLANIYOR

Cumhuriyetin ilanının 94. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanan Ataşehir’de aydınlatma ve süsleme çalışmaları yapıldı.

ATAŞEHİR CUMHURİYET  BAYRAMINA HAZIRLANIYOR
 ATAŞEHİR CUMHURİYET BAYRAMINA HAZIRLANIYOR

Cumhuriyetin ilanının 94. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanan Ataşehir’de aydınlatma ve süsleme çalışmaları yapıldı.

Ataşehir’de resmi törenlerle başlayacak Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Belediye tarafından organize edilen; büyük Cumhuriyet yürüyüşü, MFÖ konseri, folklor ve havai fişek gösterileriyle devam edecek.


Ataşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 94. yıldönümü kutlamaları kapsamında tüm Ataşehir halkının katılımıyla büyük Cumhuriyet yürüyüşü düzenleyecek. 29 Ekim akşamı 18.30’da Ataşehir Bulvarı’ndan (Migros Genel Müdürlüğü önü) başlayacak yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak. Yürüyüşün ardından kutlamalar, MFÖ konseri ile devam edecek.
Ataşehir’de resmi törenlerle başlayacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 7’den 70’e tüm Ataşehir halkının katılımıyla özel ışıklarla aydınlatılan Ataşehir Bulvarı önünden Cumhuriyet yürüyüşü ile başlayarak, Cumhuriyet Parkı’nda devam edecek.
Yürüyüşün sona ermesi ardından Cumhuriyet Parkı’nı dolduran on binlerce insan, Cumhuriyeti Bayramı coşkusunu Türk pop müziğinin efsane grubu MFÖ’nün dillerden düşmeyen şarkılarıyla yaşayacak.
Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 94 yıl önce kurduğu Cumhuriyet’e ve adalete her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğuna dikkat çeken Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, tüm Ataşehirlileri ellerinde Türk Bayraklarıyla birlikte 29 Ekim akşamı büyük cumhuriyet yürüyüşüne davet etti.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ataşehir’deki cumhuriyet kutlamalarının renkli ve eğlenceli görüntülerle dikkat çekeceğini belirten Başkan İlgezdi, “Cumhuriyetimizin 94. yıldönümü için toplanacağımız Ataşehir’de; her zamankinden daha büyük coşkuyla, daha büyük arzuyla, daha büyük heyecanla, sel olup akacağız; Cumhuriyet yönetiminden vazgeçmediğimizi göstereceğiz. Cumhuriyetimizi ve kazanımlarımızı nesilden nesile devrederek ilelebet sahip çıkacağız” dedi.
29 Ekim 2017 Pazar günü Cumhuriyet Bayramı kutlama alanına Mustafa Saffet Kültür Merkezi, Neşet Ertaş Kültür Evi, Zübeyde Hanım Eğitim ve Kültür Evi, Ferhatpaşa Gençlik Merkezi, Aşık Veysel Ataevi, Yenişehir, Mevlana, Yeni Çamlıca, Mimar Sinan, İnönü, Kayışdağı, Esatpaşa, Yenisahra Mahalle Muhtarlıkları önünden, Yenisahra, Göztepe,  Kozyatağı Metro çıkış lokasyonlarından saat 17.30’da ücretsiz ulaşım hizmeti verilecek. Konser bitiminden sonra da aynı noktalara dönüş sağlanacak.HABERİN VİDEOSU İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER