Ataşehir Belediyesi “Okuma-Yazma Kursları” başladı…

Ataşehir Belediyesi “Okuma-Yazma Kursları” başladı…

Ataşehir Belediyesi “Okuma-Yazma Kursları” başladı…
Ataşehir Belediyesi “Okuma-Yazma Kursları” başladı…

Ataşehir Belediyesi Ataevleri’nde “Okuma-Yazma Kurslarında 1. Kademe Eğitimleri” başladı.

Okula gitme imkânı bulamadıkları için okuma-yazma öğrenemeyen, bunun sıkıntılarını günlük yaşamlarında fazlasıyla hisseden kadınların büyük ilgi gösterdiği kursların birinci kademesi 3 ay devam edecek.  

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir’de 21. yüzyılda olmamıza rağmen hala okuma yazma bilmeyen çok sayıda kadının bulunduğuna dikkat çekti. Başkan İlgezdi, “Ataşehir Belediyesi olarak bu kadınlarımızın okuma yazma öğrenmelerini sağlayarak, onları sosyal hayata kazandırıp aynı zamanda kendi kendilerine yetebilme koşullarını sağlamamız gerektiğine inanıyoruz. Bu kurslarımızın ve kursların verildiği Ataevlerinin sayısını artırmak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Okuma-Yazma Kurslarının 3 aylık ilk kademesine katılan kursiyerlerde, Başkan Battal İlgezdi ve Ataşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek şunları söyledi:
“Okuma yazma bilmediğimiz için otobüse minibüse binerken, tabelalarını okuyamıyor ve hep birilerinden yardım almak zorunda kalıyoruz.  Kamu dairelerinde işlerimizi halledemiyoruz. Hastaneye dahi giderken sıkıntı yaşıyoruz. Bir gazete bile okuyamıyoruz. En kötüsü de çocuklarımızın eğitimlerine yardımcı olamıyoruz. Kursu bitirip tüm bu sıkıntılardan kurtulacağız”  

Aşıkveysel ve Mevlana mahallesinde başlayan Okuma Yazma 1. Kademe Kurslarına katılan kadınlar haftada 3 gün ders alacak. 3 ay devam eden derslerin sonunda sertifikalarını alan kadınlar 2. Kademe’ye geçmeye hak kazanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER