Ataşehir Belediye Başkan adayı Onursal Adıgüzel oldu.

Onursal Adıgüzel, CHP'nin İstanbul Ataşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Ataşehir Belediye Başkan adayı Onursal Adıgüzel oldu.


Onursal Adıgüzel, CHP'nin İstanbul Ataşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP'den istifa ettiği bildirmiştiç İlgezdeaçıklamasında, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin son kurultayında Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyenler tek tek partimizden tasviye ediliyor" demişti.

CHP, Ataşehir Belediye Başkan adayı olarak Onursal Adıgüzel'i gösterdi.

Onursal Adıgüzel kimdir, CHP'deki görevi neydi?

Onursal Adıgüzel kimdir?
1985 yılında Malatya'da dünyaya geldi. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Halen Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı.

Çeşitli özel sektör firmalarında Endüstri Mühendisi ve yönetici olarak görev yaptı. Eylül 2010 ile Ocak 2011 tarihleri arasında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları MYK üyesi olarak görev yapan Adıgüzel, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 34. Olağan Kurultay'da, 18. Olağanüstü Kurultay'da ve 36. Olağan Kurultay'da Parti Meclisi üyeliğine seçildi.

25, 26 ve 27. Dönemde İstanbul milletvekili seçilen Adıgüzel, Cumhuriyet Halk Partisi Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini de üstlendi. 26. yasama döneminde TBMM AB Uyum Komisyonu, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu, Çevre Komisyonu ve CHP Kadın Çocuk Hak ve İhlalleri İnceleme ve İzleme Komisyonu üyeliği yapan Adıgüzel, iyi düzeyde İngilizce biliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2024, 12:21

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER