Abdullah Der; “Şampiyonluk için Mücadele edeceğiz”

Ataşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Abdullah Der, Hedefimiz lig şampiyonluğu. Amacımız, şampiyon olduktan sonra da Avrupa’da Ataşehir’i başarıyla temsil etmek.

Abdullah Der; “Şampiyonluk için Mücadele edeceğiz”
 Abdullah Der; “Şampiyonluk için Mücadele edeceğiz”


Ataşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Abdullah Der, Hedefimiz lig şampiyonluğu. Amacımız, şampiyon olduktan sonra da Avrupa’da Ataşehir’i başarıyla temsil etmek.  
Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve Ataşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Abdullah Der, basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelerek Ataşehir Belediyesi Kadın Spor Kulüp ile ilgili durum değerlendirmesi yaptı. Der; “Kadın futbolu ve sporunun güçlenmesi için basının desteği tartışılmaz. Her zaman basının bu konudaki önemini biliyor ve görüyoruz. Ligdeki mücadelemizi takip ederek bize destek oluyorsunuz. Sesimizi okuyuculara ve topluma duyuruyorsunuz. Bunun için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kulübün Teknik Direktörü Taner Öner ile birlikte düzenledikleri kahvaltı programında basınla bir araya gelen Kulübün Başkanı Abdullah Der geçen sezon ile ilgili değerlendirmelere yaparak önümüzdeki sezon ile ilgili bilgileri basın mensuplarıyla paylaştı.

 
Ataşehir ’in yeni mekânı olan Barista Cafede verilen kahvaltıda transferler konusunda çalışmaların olduğunu, netleştiği zaman basınla paylaşacağını vurgulayan Der; Kulüple ilgili değerlendirmelerin sonunda basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.


 
Abdullah Der açıklamalarına şöyle devam etti:

 
“ATAŞEHİR ’DE CİDDİ BİR AİLE ORTAMI VAR”

 Yoğun bir seçim dönemini yaşadıklarından dolayı bir araya gelerek Kadın Futbol Takımım ile ilgili bir değerlendirme yapma fırsatını bulamadıklarını belirten Abdullah Der, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin kadın futbolu ve kadın sporuna ayrı bir önem verdiğini kaydederek; “Şu anda Türkiye Kadın Futbolu 1.Liginde 12 takım var. Sporcular ile yapılan sözleşmeler takımları bağlamıyor. Kim fazla para verirse oraya gidiyor. Ama şunu bilmiyorlar; önce huzur olması lazım. Ataşehir ’de ciddi bir aile ortamı var. Geçmişte bizden ayrılıp giden futbolcular bu gün geri gelmek istiyorlar” dedi.
  

“ATAŞEHİR’DE SPOR ALANLARI YAPILACAK YER YOK”

 
Ataşehir ’deki spor alanı eksikliğine dikkat çeken Abdullah Der, “Ataşehir ‘de yer olmadığı için spor alanı yapamadık. Bundan sonra imar planlarının çıkması ile ortaya çıkacak spor alanlarını yapacağız. Altyapıdan yetişen oyunculara takımda şans vereceğiz. Geçmişte bizlerin rızasını alarak giden oyuncularımızdan bazılarının takıma dönmesine izin var. Bizi yarı yolda bırakıp giden ve tekrar bizde oynamak isteyen futbolcular kusura bakmasın. Onları bu takımda yeri yok” diye konuştu.

 
“BASININ VERDİĞİ DESTEĞİ ÖNEMSİYORUZ”
 
Ataşehir ‘deki basın mensuplarını Kadın Futbol takımının müsabakalarına ilgi gösterdiğini gördüklerini ifade eden Abdullah Der; “ Kadın futbolu ve sporunun güçlenmesi için basının desteği tartışılmaz. Her zaman basının bu konudaki önemini biliyor ve görüyoruz. Bundan sora daha sık bir araya gelerek Ataşehir’e yapılan hizmetleri değerlendireceğiz. Ligdeki mücadelemizi takip ederek bize destek oluyorsunuz. Sesimizi okuyuculara ve topluma duyuruyorsunuz. Bunun için sizlere çok teşekkür ediyorum” şeklinde ifade etti.

 
“ŞAMPİYONLUK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

 
Kadın Futbol Takımı sezon hazırlıları ile ilgili bilgi veren Ataşehir Belediye Spor Kulüp Başkanı Abdullah Der; “Liglerin başlamasına 2 ay gibi bir süre kaldı. Bundan sonraki süreçte lig hazırlığımızı hızlandıracağız. 2019-2020 sezonu transfer dönemi başladı. Ataşehir ‘de kadın futbol takımımıza yeni transferler yaparak takımımızı güçlendirip önümüzdeki sezon şampiyonluk için mücadele edeceğiz. Hedefimiz lig şampiyonluğu. Amacımız, şampiyon olduktan sonra da Avrupa’da Ataşehir’i başarıyla temsil etmek. İnşallah bunu hep beraber göreceğiz ve yaşayacağız. Sizler de ciddi destek sağlıyorsunuz bizlere” İfadelerine yer verdi.


"GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ ANLAŞTIĞIMIZ FUTBOLCULARIMIZLA HEDEFE"
 
Transferlerle ilgili de, ülkemizi temsilen önceki sezon gittikleri Avrupa’da olumsuzluklar yaşadıklarını hatırlatan Abdullah Der; “Bu durum bizi üzdü. Bunu göz önünde bulundurarak farklı bir takım yaptık. Bu dönem görüştüğümüz ve bazıları ile anlaştığımız futbolcularımızın takıma katılması çalışmalarımız devam ediyor. Arzu edip ulaşamadığımız futbolculara ulaşmak için gayret edeceğiz” dedi.
 

Ataşehir Belediyesi Kadın Futbol takımı Kulüp Başkanı Abdullah Der’in konuşmasının ardından kulübün geçmişi ve geleceği ile ilgili bilgi veren Teknik Sorumlu Taner Öner basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.
 

Teknik Direktör Taner Öner bazı iddialara göre benim futbol antrenörlük belgemin olmadığı söyleyenler var diyerek şunu unutuyorlar. Ben Üniversitede bu bölümle ilgili eğitim aldım.  Sadece laf olsun diye yazanlara işte cevabım diyerek görev kartını gösterdi.

 
Öner; kulüp çalışmaları ile ilgili şu bilgileri basın mensuplarıyla paylaştı.

 
“BU SEZON BAŞARILI OLACAĞIMIZA İNANIYORUM”

 
Yeni sezonda daha tecrübeli oyuncuları ekibe ekleyerek güçlü bir takımla mücadele edeceklerini kaydeden Ataşehir Belediye Spor Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Taner Öner, genç bir ekiple mücadele ettiklerinin altını çizerek; “Geçen sezon şampiyon ligindeki mücadelemizden sonra başkanımızın talimatıyla lig mücadelemize genç bir kadroyla yolumuza devam etmek istedik. Bu doğrultuda kadro belirlemesi yapıp, 17,18 yaşında genç çocukları U 17 ve U 19 yaş grubundaki çocuklara yer vererek yeni bir ekip oluşturduk. Genç oyuncuları kadromuza dâhil ettik ve başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Yaptığımız tercihlerde özellikle genç kadroyla sezonu başarabileceğimizi en iyi noktada bitirmek anlamında başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Geçtiğimiz yılki genç kadrodan oluşan çekirdek takıma ilave ile tecrübeli, ablalık yapacak takviye ile bu sezon daha başarılı olacağımıza inanıyorum” ifadelerine yer verdi.


“BAŞKANIMIZIN TALİMATI DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATTIK”


Öner; “Önümüzdeki 5 yıl için belediyemizin görevde olacağı sezon ve yıllarda şampiyonluk parolasıyla yola çıkacağız. Yatırımlarımızı ve tercihlerimizi ona göre yapmamız gerekiyor. Başkanımız talimatını verdi, bizde ona göre sezon biter bitmez çalışmalara başladık. Daha önceden izlediğimiz sporcularla seçtiklerimizle kadromuzu oluşturmaya başladık. Yabancı oyuncu transfer çalışmamız da devam ediyor. Görüşmelerimizi yaptık. Son aşamasına geldik. İmzalar atıldıktan sonra bir basın toplantısında sizlere ve Ataşehirliler Başkanımız vasıtasıyla açıklayacağız” diye konuştu.


“KADINLAR FUTBOL 1.LİGİ 12 TAKIMLA OYNANACAK”

 
Kadınlar Futbol 1.Liginde 2019-2020 sezonunun 12 takıma oynanacağını kaydeden Taner Öner, Trabzon’un çekilmesiyle 9 takıma düşen lige 3 takımın bir alt ligden geldiğini söyleyerek; “Ankara Fomget, Adana İdman Yurdu ve Kocaeli Kadın Futbol takımları lige yükseldi. Altyapı çalışmalarımız başladı. Bundan sonra alttan gelen oyuncularımızı da takıma monte ederek takımı döndürmeyi planlıyoruz. Kendi yağımızla kavrularak bu işi yapmak istiyoruz. Geçen sezon alt yapımızda olup yer bulamayan oyuncularımızı kiralık olarak verdik. Pişmelerini sağladık. Yeniden kadrolarımıza dahil edeceğiz. Yaş ortalaması 19 – 20 olan bir ekip oluşturmak niyetindeyiz” bilgisini basın mensuplarıyla paylaştı.


Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 14:13

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER