17 AĞUSTOS ANISINA ATAŞEHİR'DE BAŞLAYAN ANLAMLI KOŞU

Türkiye’deki deprem gerçeğine dikkat çekmek amacıyla AKUT tarafından Ataşehir’den başlayıp Gölcük’te son bulacak “koşu” düzenleniyor.

17 AĞUSTOS ANISINA ATAŞEHİR'DE BAŞLAYAN ANLAMLI KOŞU
 17 AĞUSTOS ANISINA ATAŞEHİR'DE BAŞLAYAN ANLAMLI KOŞU

Türkiye’deki deprem gerçeğine dikkat çekmek amacıyla AKUT tarafından Ataşehir’den başlayıp Gölcük’te son bulacak “koşu” düzenleniyor17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybeden vatandaşları anmak ve Türkiye’deki deprem gerçeğine dikkat çekmek amacıyla AKUT tarafından Ataşehir’den başlayıp Gölcük’te son bulacak “koşu” düzenleniyor. 
30 AKUT üyesi ve gönüllüsü Ataşehir-Gölcük arasındaki 108 kilometrelik parkuru baştan sona koşarken, koşunun bazı bölümlerine AKUT’un diğer üyeleri de katılacak.
Deprem gerçeğine farkındalık yaratmayı hedefleyen koşuya Ataşehir Belediyesi, Güngören Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de destek veriyor.
16 Ağustos Çarşamba günü Ataşehir AKUT Enstitüsü önünden saat 10.00’da başlayan koşu, 17 Ağustos gecesi, depremin tam yaşandığı o an olan, saat 3.02’de Gölcük’te bitecek.     
Ataşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi de (AKOM) AKUT ile beraber bu yürüyüşe katılarak, depremin yıldönümünde Gölcük’teki anma törenlerinde Ataşehir Belediyesi’ni temsil edecek.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER