NORMALLEŞME SURECİNDE DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Ataşehir'de lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi ve dernek lokalleri denetlenerek hijyen kontrolü yapılıyor.

NORMALLEŞME SURECİNDE DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR
 NORMALLEŞME SURECİNDE DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR


Ataşehir'de lokanta, restoran,  kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi ve dernek lokalleri denetlenerek hijyen kontrolü yapılıyor.   




Koronavirüs salgını sürecinde bu hafta başından itibaren normalleşmenin başlamasıyla birlikte pek çok işyeri ve işletme yeniden faaliyete başladı. 
Gerekli tedbirleri alan Ataşehir Belediyesi; ilaçlama, denetim ve kontrol çalışmalarını artırdı.   


Pandemi önlemleri kapsamında faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan lokanta, restoran,  kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi ve dernek lokalleri hafta başından itibaren tek tek denetlenerek hijyen kontrolü yapılıyor. 



 
Bu süreçte hiç ara vermeden sürecek denetimlerde; çalışma saatleri, sosyal mesafenin korunması, ortam temizliği, hijyen koşulları, çalışanların maske ve eldiven kullanımları kontrol ediliyor. 


İlçedeki ilaçlama çalışmaları ise; ibadethane, sağlık kuruluşları, toplu kullanım alanları, kuaför, berber ve güzellik salonları, toplu ulaşım durakları, minibüsler, taksiler, parklar, muhtarlıklar, noterler, dernek büroları ve spor sahalarında periyodik aralıklarla sürüyor. 


Ayrıca insan sağlığını olumsuz etkileyen haşerelere karşı rutin olarak sürdürülen ilaçlama çalışmalarında da; sokak mazgalları, rögarları ve çöp konteynerleri ilaçlanıyor.


Salgın nedeniyle sokağa çıkamayan 65 yaş üstü, engelli ve kronik rahatsızlığı olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara kuru gıda kolisi ve sıcak yemek dağıtımı da devam ediliyor.









Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 16:37

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER