ATAŞEHİR’DE YAZ TATİLİNİ DOYA DOYA YAŞATACAK ÜCRETSİZ DÖRT ETKİNLİK

Ataşehir Belediyesi, yaz tatili boyunca çocukları eğlenceli ve öğretici etkinliklerle buluşturacak bir dizi program hazırladı.

ATAŞEHİR’DE YAZ TATİLİNİ DOYA DOYA YAŞATACAK ÜCRETSİZ DÖRT ETKİNLİK

ATAŞEHİR’DE YAZ TATİLİNİ DOYA DOYA YAŞATACAK ÜCRETSİZ DÖRT ETKİNLİK


Ataşehir Belediyesi, yaz tatili boyunca çocukları eğlenceli ve öğretici etkinliklerle buluşturacak bir dizi program hazırladı. Yaz aylarının enerjisini ve coşkusunu yaşatacak olan etkinliklerle çocuklar unutulmaz bir tatil geçirecekler.

Ataşehir Belediyesi, çocukların yaz tatilini dolu dolu geçirebilmeleri için bir dizi özel programlar hazırladı.

Çocuklara hem eğlenceli, hem de öğretici bir deneyim sunmayı hedefleyen Ataşehir Belediyesi, ailelerin de katılımını teşvik eden bu etkinlikler ile yazın sıcak günlerinde çocukların güvenli bir şekilde vakit geçirebilecekleri ideal bir ortam sağlıyor.

Bu kapsamda ücretsiz olarak, yaz spor okulları, yaz sanat atölyeleri, parklarda çocuk sinema günleri ve yaz yüzme kursu gibi eğitici ve öğretici etkinlikler sunuluyor.

Hayata geçirilen programlarla yaz tatili boyunca spor yapmayı seven çocuklar futbol, basketbol, voleybol, tenis, tekvando ve kick boks gibi çeşitli spor dallarında eğitim imkânı bulacakken, sanat, tasarım, dans ve yabancı dil atölyeleriyle kültür dolu bir yaz yaşayacak. Yaz tatilinin serin sularında yüzme becerilerini geliştirmek isteyen çocuklar ise profesyonel eğitmenler eşliğinde güvenli bir ortamda suyun keyfini doyasıya çıkarıp parklarda düzenlenecek sinema etkinliklerindeki renkli ve eğlenceli animasyon filmlerle unutulmaz anlar yaşayacak.

Başkan Adıgüzel: Çocukların Her Zaman Sesini Dikkate Alacağım

Çocukların ve gençlerin ihtiyaçlarına karşı duyarlı bir şekilde hareket edip ortaya çıkan taleplerin karşılanmasına yönelik de büyük önem veren Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, yerel yönetim politikalarını belirlerken gençlerin ve çocukların görüşlerini alarak, onların ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun programlar geliştirdiklerini belirtiyor.

Çocukların ve gençlerin sağlıklı gelişimlerini sürdürülebilir kent yaşamının bir parçası olarak gördüğünü de ifade eden Başkan Adıgüzel, bu doğrultuda hayata geçirilecek kentsel projelerde gençlerin ve çocukların her zaman taleplerinin dikkate alınacağını belirtiyor.

Ataşehir’de Yaz Etkinlikleri: Sanat, Spor, Yüzme, Parklarda Sinema

Parklarda Çocuk Sineması programıyla, yaz boyunca açık hava sinema etkinlikleri düzenlenecek ve Ataşehir’in parklarında çocuklar unutulmaz deneyimler yaşayacak. Renkli ve eğlenceli animasyon filmleriyle dolu bu etkinlikler, ailece keyifli zaman geçirmek için ideal bir seçenek olacak.

Yaz Spor eğitimleri programı ile spor yapmayı seven çocuklar için futbol, basketbol, voleybol, tenis, tekvando ve kick boks gibi çeşitli spor dallarında eğitim imkânı sunacak. Uzman antrenörler eşliğinde yapılan derslerde çocuklar hem spor yapacak, hem de sosyalleşme imkânı bulacaklar.

Yaz Sanat eğitimleri programı ile çocuklar sanat, tasarım, dans ve yabancı dil atölyeleriyle sanat ve kültür dolu bir yaz yaşayacak. Yeteneklerini keşfedecekleri bu programlar, çocukların hayal güçlerini geliştirecek.

Yaz yüzme Kursu programı ile yüzme öğrenmek isteyen çocuklar için profesyonel eğitmenler eşliğinde güvenli bir ortamda yüzme kursları,  gerçekleştirilecek. Yaz tatilinin serin sularında yüzme becerilerini geliştirecek olan çocuklar, suyun keyfini doyasıya çıkaracaklar.

PARKLARDA ÇOCUK SİNEMASI PROGRAMI:

Keyifli bir yaz akşamı yaşamak isteyen Ataşehirli çocuklar, ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan program şu şekilde:

Film Gösterimleri:

08.07.2024 - Kayışdağı Mah. 80. Yıl Cumhuriyet Parkı - "Dr. Seuss Loraks"

17.07.2024 - Mevlana Mah. 30 Ağustos Parkı - "Hotel Transilvanya 3"

22.07.2024 - Ferhatpaşa Mah. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Parkı - "Mucizeler Parkı"

24.07.2024 - Esatpaşa Mah. Aşık Veysel Parkı - "Kırmızı"

29.07.2024 - Mustafa Kemal Mah. Şükrü Sarıtaş Parkı "Şarkını Söyle"

31.07.2024 - Örnek Mah. Şehit Jandarma Er Fatih Çaybaşı Parkı "Hadi Gidelim"

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER