ATAŞEHİR SANATLA ŞENLENDİ

  Kültür ve sanat alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Ataşehir Belediyesi, ilçede yaşayanları sanatla buluşturmaya devam ediyor.

ATAŞEHİR SANATLA ŞENLENDİ

ATAŞEHİR SANATLA ŞENLENDİ
 
Kültür ve sanat alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Ataşehir Belediyesi, ilçede yaşayanları sanatla buluşturmaya devam ediyor.

“Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” projesi kapsamında bütün bir yıl boyunca eğitim alan 1000’den fazla çocuk ve 500’e yakın yetişkin, eğitim aldıkları sanat dallarında sahne aldılar. 15 gün süren etkinliklerde dans edip, şarkı söyleyen, enstrümanlara ses veren ve tiyatro gösterilerinde sahne alan kursiyerlerin heyecanına ailelerinin yanı sıra Ataşehirliler de ortak oldu.
 
“Daha özgür, daha mutlu, daha yaratıcı ve daha refah bir topluma ulaşmanın yolunun kültür ve sanattan geçtiğine” duyduğu inançla, tam 12 yıldır sanatın çeşitli alanlarında yurttaşlara eğitimler veren Ataşehir Belediyesi’nin kurslarında yetişen gençler, kimi zaman ülkemizi yurt dışında temsil ediyor; gösterdikleri başarılarla ailelerinin ve tüm Ataşehir’in gururu oluyorlar.
 
Ataşehir Belediyesi, “Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” projesiyle bugüne kadar binlerce Ataşehirliyi sanatla buluşturdu. Ataşehir’in mahallelerinde bulunan merkezlerde çocuklar ve gençlerin yanı sıra yetişkinlerin de kültürel ve sanatsal ihtiyaçlarını karşılamak, kendilerini ifade etmelerine ve geliştirmelerine imkân sunmak amacıyla Kış Sanat Eğitimleri’nde bağlama, keman, piyano, gitar, perküsyon, halkoyunları, dans, flamenko, bale, resim,  drama ve tiyatro eğitimleri verildi.
 
2021-2022 eğitim-öğretim yılında 36 eğitmen ile 12 branşta 3124 kişinin katıldığı eğitimler, Ataşehir Belediyesi’nin Mustafa Saffet Kültür Merkezi, ATAMEM, Zübeyde Hanım Eğitim ve Kültür Evi, Neşet Ertaş Kültür Evi, İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi, Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi, Erdal Eren Kültür Merkezi ile Ferhatpaşa Bilim ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.
 
2021-2022 eğitim-öğretim yılında Ataşehir Belediyesi Gençlik ve Senfoni Orkestrası, Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu, Tiyatro Topluluğu, Çocuk Korosu ve Müzikal Tiyatro Topluluğu’nun çalışmaları da devam etti.
 
Gerek katılımcılar, gerek aileleri, gerekse sanatseverler tarafından heyecanla beklenen 2021-2022 kış sanat eğitimleri yıl sonu etkinlikleri bu yıl 29 Mayıs -12 Haziran 2022 tarihleri arasında Cemal Süreyya Etkinlik Merkezi ve Mustafa Saffet Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. 12 branşta toplam 27 etkinliğin yapıldığı yıl sonu etkinliklerinde; 143 yetişkin, 496 çocuk olmak üzere 639 öğrenci sahne aldı. Aynı dönemde 2 yetişkin, 2 çocuk olmak üzere toplam 4 resim sergisi de sanatseverlerle Cemal Süreya Etkinlik Merkezi ve Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin ilgisine sunuldu
 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER