ATAŞEHİR'DE İMAR BİLGİLENDİRME OFİSİ AÇILDI

Mustafa Kemal ve Aşık Veysel mahallerinin 1/5000 İmar Planı hakkında Ataşehir Belediyesi tarafından İmar Bilgilendirme Ofisi açıldı.

ATAŞEHİR'DE İMAR BİLGİLENDİRME OFİSİ AÇILDI
ATAŞEHİR'DE İMAR BİLGİLENDİRME OFİSİ AÇILDI

Mustafa Kemal ve Aşık Veysel mahallerinin 1/5000 İmar Planı hakkında Ataşehir Belediyesi tarafından İmar Bilgilendirme Ofisi açıldı.Mustafa Kemal ve Aşık Veysel mahallerinin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı hakkında vatandaşların detaylı bilgiler alabilmesi için Ataşehir Belediyesi tarafından İmar Bilgilendirme Ofisi açıldı.

Ataşehir Belediyesi Erdal Eren Kültür Merkezi’nde yer alan ofiste; şehir plancıları ve avukatlar plan hakkında vatandaşlara bilgi veriyor.


İki mahallede yaşayan vatandaşlar, 25 Eylül 2020 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylanan ardından da 26 Ekim 2020 tarihine kadar İBB’de askıda kalacak ve itiraz süreci devam edecek imar planlarıyla ilgili merak ettikleri konuları danışabiliyor.

İmar Bilgi Ofisi’nde vatandaşlara hem parsellerinin fonksiyon ve yapılaşma koşullarıyla ilgili bilgi veriliyor hem de itiraz haklarını hukuki esaslara göre yapabilmeleri için hukuk desteği sağlanıyor.

İmar Bilgi Ofisi, itiraz hakkının sona ereceği ve planın askıdan ineceği 26 Ekim 2020 Pazartesi gününe kadar hizmet verecek.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER