ATAŞEHİR BELEDİYESİ 11. ÇEVRE ŞÖLENİ ARA VERMİYOR

Ataşehir Belediyesi’nin çevreye verdiği önem kapsamında 11 yıldır geleneksel olarak düzenlenen çevre şöleni bu yıl da ara vermeyecek.

ATAŞEHİR BELEDİYESİ 11. ÇEVRE ŞÖLENİ ARA VERMİYOR
 ATAŞEHİR BELEDİYESİ 11. ÇEVRE ŞÖLENİ ARA VERMİYOR
Ataşehir Belediyesi’nin çevreye verdiği önem kapsamında 11 yıldır geleneksel olarak düzenlenen çevre şöleni bu yıl da ara vermeyecek. 

Yurttaşların çevre konusunda bilgilendirmesi, farkındalık oluşturulması ve bu sayede çevre duyarlılığının artırılması amacıyla her yıl hazırlanan Ataşehir Belediyesi Çevre Şöleni’nin bu yıl 11.’si yapılacak.  

Her yıl katılımcıların keyifli vakit geçirebilecekleri renkli aktivitelere sahne olan çevre şölenlerinde; okullararası çevreci yarışmalar, oyunlar, ödül törenleri, atölyeler, gösteri ve tiyatrolar düzenleniyordu. 

Bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler ve sosyal mesafe kuralları gereği Ataşehir Belediyesi 11. Çevre Şöleni; online atölyelere, Çevre TIR’ı gezisine ve çevre konulu sohbetlere sahne olacak. 

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü de içine alan bir şekilde hazırlanan çevre şöleni etkinlikleri 3, 4 ve 5 Haziran’da yapılacak. 

11. Ataşehir Belediyesi Çevre Şöleni kapsamında 3 Haziran Çarşamba günü saat 18.00’da çocuklar için online “Tohum Topu Atölyesi”, 4 Haziran Perşembe günü saat 21.00’da ise kadınlar için online “Doğa Dostu Yüzey Temizleyici Yapım Atölyesi” düzenlenecek. 

4 Haziran Perşembe ve 5 Haziran Cuma günleri de saat 11.00-16.00 arasında Ataşehir’de Çevre TIR’ı gezecek. 

5 Haziran Cuma akşamı saat 21.30’da Ataşehir Belediyesi’nin instagram hesabı üzerinden; Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ile Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Bağdatlıoğlu Kartal, “Yeşillenen Sohbetler” başlıklı ve çevre konulu sohbet gerçekleştirecekler. 


 
ATAŞEHİR BELEDİYESİ 11. ÇEVRE ŞÖLENİ ETKİNLİKLERİ
 
3 Haziran Çarşamba Saat: 18.00 – Çocuklar için online “Tohum Topu Atölyesi” 

4 Haziran Perşembe Saat: 11.00-16.00 – Ataşehir’de Çevre TIR’ı ile Gezi 

4 Haziran Perşembe Saat: 21.00 – Kadınlar için online “Doğa Dostu Yüzey Temizleyici 
Yapım Atölyesi”

5 Haziran Cuma Saat: 11.00-16.00 – Ataşehir’de Çevre TIR’ı ile Gezi 

5 Haziran Cuma Saat: 21.30 –Yeşillenen Sohbetler – 

Konuşmacılar: 
İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi 
Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü - Çevre Yüksek Mühendisi Ayten Bağdatlıoğlu Kartal


İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER