Türkiye Mavi Vatanda Haklarını Korumaya Güçlü, Kararlı ve Muktedir!

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Oruç Reis araştırma gemisiyle ilgili video. Türkiye Mavi Vatanda Haklarını Korumaya Güçlü, Kararlı ve Muktedir!

Türkiye Mavi Vatanda Haklarını Korumaya Güçlü, Kararlı ve Muktedir!

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Oruç Reis araştırma gemisiyle ilgili video. Türkiye Mavi Vatanda Haklarını Korumaya Güçlü, Kararlı ve Muktedir!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerine devam eden Oruç Reis araştırma gemisinin sahadaki son durumunu gösteren özel video paylaştı.

Deniz Kuvvetlerimize ait fırkateyn ve korvetler, Doğu Akdeniz’deki yetki alanlarımızda çalışmalarını sürdüren ORUÇREİS araştırma gemisine refakat/koruma görevini kararlılıkla sürdürüyor. Bölgede hiçbir hukuksuzluğa ve kabadayılığa izin verilmeyecek!

MSB'nin internet sitesinden paylaştığı özel videoda Doğu Akdeniz'de araştırma faaliyetlerini sürdüren Oruç Reis gemisi ve ona refakat görevinde bulunan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı unsurlar arasında geçen telsiz konuşmasına yer verildi.

Oruç Reis araştırma gemisinin sahadaki son durumunun da helikopterden çekilen görüntülerle anlatıldığı video, refakat görevindeki TCG Gediz fırkateyninden yapılan anonsla başlıyor.
TCG Gediz'in ikinci komutanı, telsiz anonsunda "Ülkemiz ve milletimiz için büyük önem taşıyan bir görev için sizlerle birlikteyiz. Yaptığınız çalışmalarla asil milletimizin beklediği müjdeyi vereceğinize inanıyoruz. Mavi Vatan'da deniz hak, alaka ve menfaatlerimizi korumakta kararlıyız. Türk Deniz Kuvvetlerinin gücü ve 83 milyonun duası sizinle" ifadelerini kullanıyor.
Oruç Reis araştırma gemisinden yapılan anonsa, "Kahraman donanmamızın bizim için burada olduğunu bilmek, bizlere güvenli çalıma imkanı veriyor. Bizler burada ülkemizin deniz yetki alanları içinde tamamen bilimsel ve teknik bir çalışma yapıyoruz. Sizlerle birlikte ülkemizin deniz hak, alaka ve menfaatleri için kararlı ve korkusuz şekilde yılmadan çalışmaya devam edeceğiz" karşılığı veriliyor.

'Bölgede hiçbir hukuksuzluğa ve kabadayılığa izin verilmeyecek'
Video, Oruç Reis araştırma gemisi ve ona refakat ve koruma görevi yapan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurlarının fotoğraflarıyla sona eriyor.
MSB, görüntülere ilişkin şu mesajı paylaştı: "Güçlü, kararlı ve muktedir. Deniz Kuvvetlerimize ait fırkateyn ve korvetler, Doğu Akdeniz’deki yetki alanlarımızda çalışmalarını sürdüren Oruç Reis araştırma gemisine refakat/koruma görevini kararlılıkla sürdürüyor. Bölgede hiçbir hukuksuzluğa ve kabadayılığa izin verilmeyecek."

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 12:18

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER