KARA KUVVETLERİ 2224. YAŞINDA

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden Kara Kuvvetleri Komutanlığının 2224. kuruluş yıl dönümü için mesaj yayımladı.

KARA KUVVETLERİ 2224. YAŞINDA
 KARA KUVVETLERİ 2224. YAŞINDA

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden Kara Kuvvetleri Komutanlığının 2224. kuruluş yıl dönümü için mesaj yayımladı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetlerinin ulaştığı seviyeyi daha da ilerilere taşıyarak geçmişte olduğu gibi gelecekte de bölgesel ve küresel barışın, istikrarın, huzurun ve güvenin teminatı olmaya devam edeceğini bildirdi.
Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden Kara Kuvvetleri Komutanlığının 2224. kuruluş yıl dönümü için mesaj yayımladı. Özel, komutanlığın ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Zaferin sırrı, orduların sevk ve idaresinde bilim ve teknik kurallarını yol gösterici olarak almaktır" sözündeki anlayıştan hareketle; çağın gerektirdiği niteliklere haiz, bölgesinin ve NATO'nun en modern ve güçlü kara kuvvetlerinden biri olabilmek için büyük özveri ve gayretle çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Necdet Özel, Kara Kuvvetlerinin vatanına ve milletine adanmışlık duygusu etrafında kenetlenen yapısı, silah arkadaşlığında ifadesini bulan sarsılmaz birlik ve beraberliği, mutlak itaate dayalı geleneksel disiplin anlayışı sayesinde terörle mücadelede ve sınır güvenliğindeki başarılarının yanı sıra dünyanın farklı bölgelerindeki barışı koruma ve destekleme harekatları başta olmak üzere, uluslararası alanda sergilediği üstün performans ve çeşitli yabancı ülke mensuplarına verdiği kaliteli eğitimle de ülkenin ve silahlı kuvvetlerin dünyadaki saygınlığına önemli katkılarda bulunduğuna dikkati çekti.

Etkinliğini, caydırıcılığını ve saygınlığını artırmak için bilimsel yaklaşımla sürdürülen kurumsal gelişim projelerinin, Kara Kuvvetlerinin çağın gereklerine göre yeniden yapılandırılmasında, her an harbe hazır, beka kabiliyeti yüksek, süratli reaksiyon gösterebilen, küresel erişim ve hassas angajman yetenekleriyle donanmış bir kuvvet yapısına sahip olma hedefine ulaşmasında önemli katkıları bulunacağına inandığını vurgulayan Özel, açıklamasına şöyle devam etti:

"Hızla değişen dünyada, değişimi takip eden değil, değişimin yönünü ve hızını doğru kestirerek etkin, esnek ve sürekli bir gelişim içinde bulunan, 'önce insan yaklaşımıyla, eğitime ve öğretime sürekli yatırım yapan bir kuvvet olmak' vizyonuyla çalışmalarına yön veren Kara Kuvvetlerimizin ulaştığı seviyeyi daha da ilerilere taşıyarak geçmişte ve bugün olduğu gibi gelecekte de bölgesel ve küresel barışın, istikrarın, huzurun ve güvenin teminatı olmaya devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Bu kuruluş yıl dönümü vesilesiyle; cennet vatanımızı büyük fedakarlıklarla bizlere armağan eden, başta devletimizin kurucusu, Cumhuriyetimizin mimarı, ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile kutsal vatan toprağı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine şükranlarımı sunuyorum. Başta Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar olmak üzere, Kara Kuvvetlerimizin imkan ve kabiliyetlerinin daha üst seviyelere taşınması için her türlü gayreti gösteren, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de vazifelerini başarıyla yapmaya devam edeceğine yürekten inandığım fedakar ve kahraman muvazzaf personelini ve emekli mensuplarını, onlara destek veren kıymetli aile fertlerini en içten duygularımla kutluyor, kendilerine başarı ve esenlikler diliyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109