AMAN DİKKAT

 AMAN DİKKAT

    Güzel ülkemin güzel insanlarının insani duyguları birkaç gündür art niyetliler tarafından başarılı bir şekilde istismar edilmektedir. Bu ülke için üç gün saadet, beş gün dert mantığına sahip olan emperyalistler zevkle karınlarını ovuşturmaktadırlar. Senaryo tanıdık lakin bu defa yazarlar kadrosu bir hayli kalabalık. O nedenle aman dikkat!

    Yaşanan olayları on ayrı kişiye sorsanız, on farklı açıdan olayları okumanız mümkündür. Her biri kendi açısından haklı da olabilir. İçinde bulunduğumuz konjonktür gereği bir şeyleri savunacağız diye sokaklara dökülürken kirli emelleri olanlara hizmet etme olasılığımız da bir hayli yüksek gözükmektedir. Aman dikkat!

    Kaygımı bir örnek vererek daha net anlatabileceğimi umuyorum. İran’da “İran’a ambargoya hayır” vb faaliyetlerle ilgili örgütler kurulur ve bunlar hakikaten ambargoya karşı çıkan, batıya direnen insanlardan oluşur, niyetlerinde  de samimidirler. Dışarıdan yapılan yüzeysel okumayla da haklı ve samimi gruplar olarak görülürler lakin bunların art niyetli emperyal güç temsilcisi kurucu önderleri vardır ve bunlar o ülkeye yapacakları kötülüğü yaparken veya yaptırırken doğacak tepkileri de bir havuzda toplar ve icap ettiğinde bunları kendi istedikleri amaç için kullanmak üzere hareket ettirir ve istedikleri kanala bu havuzdaki potansiyeli sel gibi akıtırlar.Kuruluşlarındaki asıl amaç işte budur.

    İşte İstanbul merkezli başlayıp diğer il ve ilçelere hızla yayılan olayları da bu örnekle değerlendirmek mümkündür. Olayların başlangıcı, sebepleri, vatandaşın mağduriyeti, polisin orantısız güç kullanımı vb konular ayrıca uzun uzun tartışabilecek önemli hususlardır.

Benim şu an  vurgulamak istediğim nokta ise katılımcıların içinde hakikaten ranta karşı çıkarak AVM görmek istemeyen, yeşil alan için mücadele verenlerin bulunduğu fakat bunun yanında, Türkiye’nin budanma mevsiminin geldiğine karar verenlerin hizmetkarlarının çok daha fazla olduğudur. Sonuç olarak o ya da bu sebeple toplumda oluşan metan gazının patlamasına iki ağaç sebep kılınmıştır. Ben  bu ülkeyi seven, varlığını, birliğini, dirliğini gönülden isteyen arkadaşlarımın, genç öğrenci kardeşlerimin sırf gösterilerde polisin aşırı gaz ve orantısız güç kullanımına tepki için bile meydana koştuğuna şahidim ve samimiyetlerine yürekten inanıyorum ama iyi niyetlerinin kullanıldığını görüyor, buna üzülüyor aman dikkat diyorum.

    Bu direniş planlı değildir ama İran örneğindeki gibi çok ustaca, asıl amaca yönelik olarak hızla çığırından çıkartılıp  hızla kullanılabilir. O nedenle art niyetle değil samimiyetle meydanlara çıkan kardeşlerimiz ‘vatandaş burada panzerler nerede’ sloganları atanların ardından ayrılıp, art niyetli tv kanallarının çağrılarına uymayıp gösterilerini tadında bırakmalı, meydanlardan çekilerek oyunu bozmalıdır. Doğru okumak için kimin ağzının suyunun aktığına bakmak lazımdır. Bugün canlı yayında bazı sunucularının halkı ‘bizi izlemeyi bırakın, meydanlara koşun’ derken ki gülüşmelerini görmeniz bile hakikati açıkça tescilliyor. Görmemek için kör olmak lazım.

    İnanıyorum ki aklı selim sağcılar ve aklı selim solcular meydanlardan en kısa zamanda uzaklaşacak, ağzından salyalar akanlar da o salyalarında boğulacak ve birkaç yıla Türk baharı ne imiş göreceklerdir.

YORUM EKLE

banner110

banner109