Kentsel dönüşüme vatandaşla ortak çözüm

Kentsel dönüşüme vatandaşla ortak çözüm

Kentsel dönüşüme vatandaşla ortak çözüm
Eyüp Karadolap Mahallesi sakinleri, tapularını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın elinden aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Eyüp Karadolap Mahallesi’nde vatandaşlara tapu dağıttı.

Uzun yıllar işgal edilen kamu arazileri vatandaşlarla anlaşma yapılarak satış yoluyla tapuları veriliyor.  Kentsel dönüşümün bir parçası olarak uygulanan işgalli kamu arazilerinin satılarak depreme dayanıklı ve imarlı yapılara dönüştürülme çalışmaları, vatandaşlar tarafından destek görüyor.
 
Belediye Başkanı Kadir Topbaş tapu dağıtımında; “İşgalli araziler, vatandaşla anlaşarak onları yerlerinden yurtların etmeden, uygun ödeme koşulları ile satışları yapılacak. Daha sonra vatandaşlarla birlikte imar durumlarına göre daha yaşanabilir dönüşüm projeleri hayata geçirilecek” dedi.

 Başkan Topbaş,  Eyüp Karadolap mahallesinde,  işgal ettikleri arsaları satın alan vatandaşlara tapularını dağıttı. Tapularını alan vatandaşlar çiçeklerle karşıladıklara Başkan Topbaş’a teşekkür etti.

Karadolap Mahallesi’nde tapu almak için müracaat eden 50 vatandaşın daha işlemleri sürüyor. Bölgede 638 adet parsel için vatandaşların talebi halinde tapu verilebilecek.

Sarıyer ferah Evler Mahallesi’nde tapu verme çalışmaları sürüyor

Eyüp Karadolap Mahallesi ile aynı sorunu yaşayan Sarıyer Ferah Evler Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar da tapularına kavuşuyor. Müracaat eden ve işgal ettikleri arazileri satın alan 13 vatandaş tapularına kavuştu.

70 vatandaş ise dönüşüm projesi kapsamında tapu almak için müracaat etti.  Ferah Evler Mahallesi’nde 80 adet parsel için daha satış yapılarak tapu verilebilecek.


    


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER