Kadir Topbaş 'İçerenköy’ün İmarını Biz Çözeriz'

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İçerenköy’de yaptığı konuşmada, İçerenköy’ün imar sorununu kendilerinin çözeceğini söyledi.

Kadir Topbaş 'İçerenköy’ün İmarını Biz Çözeriz'
Kadir Topbaş 'İçerenköy’ün İmarını Biz Çözeriz'

Recep Kenan/Ataşehirweb.com

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İçerenköy’de yaptığı konuşmada,  İçerenköy’ün imar sorununu kendilerinin çözeceğini söyledi.

FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLA

İmar konusu ile ilgili açılan pankarta dikkat çekerek İçerenköy ve Ataşehir’in imarı sorununa değinerek konuşmasına başlayan İstanbul Büyükşehir Başkanı ve yeni dönem Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Topbaş, “İmar Komisyonu Başkanımız Sefer Bey burada. Ataşehir Belediyesi, İmar Komisyonumuza gelerek sadece bir tek alan; Kayışdağı ile ilgili plan istedi. Bir tek mahalle ile ilgili istek. Kendisine; ‘Başkan bu yanlış, sonra anlatamazsınız, olmaz. Tamamını ele alalım’ dediğimizde; ’Hayır. Burası önemli… Burayı istiyorum’ demiş ve binlik planları o şekilde yaptırılmış” sözleri ile Ataşehir’den Kayışdağı ile sınırlı imar talebi geldiğinin altını çizip; “Yapılaşma bittiği halde. Maalesef 1993 yılında İçerenköy planları, yapılmış ve hala var olan yapıları üzerinde yeşil alanlar gösterilerek insanlar mağdur edilmiş. Gelecekleri karartılmış” diye konuşarak; “Bir plancı olarak, bir mimar olarak söylüyorum; böyle bir düzenleme olmaz” diye konuştu.   

“Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, İstanbul’un tüm ilçe belediyelerini, halkımıza hizmet vermek üzere; siyasi ayrım gözetmeksizin Genel sekreter ve yardımcılarını belediyelere gönderdim” diye konuşan Kadir Topbaş, “Tüm siyasi parti belediyelerine. Her birine… Derdi nedir? Ne istiyor?  Ne talep ediyor? Bizden ne bekliyorlar? Önümüze konulmayıp ta şimdi kalkıp seçim meydanlarında ’Büyükşehir yapmıyor diyenleri’ ben sizlere havale ediyorum.  Bizde yanlış söz ve yalan sadr olmaz. Bizim sözümüz yere düşmez. Ne söylersek yerine getiririz. Hz. Mevlana’nın güzel bir sözü var. Diyor ki; Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır. Milletimizin değerleri ile duyguları ile örtüşemeyenler, onları yok sayanlar bu gün yine yetki almak için kapı kapı dolaşacaklar.  Yunus Emre; ‘Eğri dalın gölgesi doğru olamaz’ demiş” dedi.

“İçereköy’ün sorunu plan sorunu ve maalesef yanlış plan sorunu” diyen ve planlardaki yanlışlara dikkat çeken Ak Parti İstanbul büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Topbaş; “Tapuları da olmasına rağmen yok sayılan, sadece bir boş arazi gibi kabul edilip plan yapıldığı için bu sorunlar var” diyerek İçerenköy’deki plan sorununa dikkat çekerek; “Bunu ancak biz çözeriz. Getirmediler ve istemediler. Bu kadar net söylüyorum. Ama şimdi hangi yüzle çıkıpta; ‘Büyükşehir yapmadı’ diyorlar anlamak mümkün değil. İmar komisyonu başkanım burada, yüzleşsinler. Yüreği yanmayanın gözü yaşarmaz. Bizim derdimiz var. Bu ülke, bu şehir hak ettiği yere gelmeli. Bu şehir müjdelenmiş, emanet bir şehir. Tesadüflere terk edilemez. Maceralara sürüklenemez. ‘Ne olursa olsun’ denilemez. Emanetin ne olduğunu bilenlerdeniz. Bu sorumluluğu taşımaktayız.    

“İstanbul’u eski günlerine götüreceğiz” denildiğine işaret eden Kadir Topbaş, “İstanbul’un eski hali ne idi?” diye sorarak; “Çöp dağlar, Hidroforlu ilanı ile satılan daireler, su çıkmayan binalar, hava kirliliği had safhada. Gaz maskesi dağıtılan dönemleri hatırlayınız.    

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 20:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER