Ak Parti seçimin tarihini açıkladı Erken seçim olacak mı?

Ak Parti seçimin tarihini açıkladı Erken seçim olacak mı?

Ak Parti seçimin tarihini açıkladı Erken seçim olacak mı?
Ak Parti seçimin tarihini açıkladı Erken seçim olacak mı? AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, genel seçimin 2011 yılının yaz ayında yapılacağını belirterek, ''Mevsim şartları itibariyle haziran ayına alınabilir mi, buna TBMM karar verecek. Ama bu, hiçbir suretle erken seçim anlamına gelmeyecektir'' dedi.

AK Parti MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Çelik, daha sonra soruları yanıtladı. Çelik, referandumun ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim istediğini anımsatarak, şunları söyledi:

''Genellikle yenilen pehlivan güreşe doymaz. Türkiye artık zamanında seçim yapmayı öğrenmelidir. Seçim 2011 yılının yaz ayında yapılacaktır. Bugünkü hesapla temmuz ayında yapılacaktır. Mevsim şartları itibariyle haziran ayına alınabilir mi, buna TBMM karar verecek ama bu, hiçbir suretle erken seçim anlamına gelmeyecektir.

Başbakanımızın ve hepimizin en çok üstünde durduğu şey güven ve istikrardır. Güven ve istikrarı çok önemsiyoruz. Sabah, akşam seçimle yatıp seçimle kalkan bir ülkede güven ve istikrar olmaz. AK Parti fırsatçı düşünerek, 'Nasıl olsa yüzde 58 çıktı, bu rüzgarı da arkamıza aldık. Haydi baskın bir seçime gidelim' yaklaşımı içinde olmayacak. Çünkü biz insanımızın menfaatlerini, AK Parti'nin menfaatlerinin üzerinde gören bir siyasi anlayışa sahibiz. Bu konudaki tereddütlerin ortadan kalkması gerektiğini düşünüyorum.''

SEÇİMLERDE TÜRKİYE'NİN 3'E BÖLÜNDÜĞÜNÜ SÖYLEMEK TALİHSİZ BİR YORUM
Bazı gazetelerde referandum sonucuna göre Türkiye haritasının 3'e bölündüğü şeklinde yorumlandığını söyleyen Çelik, bu değerlendirmeyi talihsiz bir değerlendirme olarak nitelendirirken, seçimlerde bazı bölgelerde belli partilere yoğunlaşmanın olabileceğini söyledi.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
Referandum sonrasında daha öncede taahhüt ettikleri gibi toplu bir anayasa değişikliği için çalışmalara başlayacaklarını söyleyen AKP'li Çelik, bunun için parlemonto içinde ve dışında bulunan partilerle görüşüp fikir alışverişi yapacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER