4 yaşında 7 dil konuşuyor

4 yaşında 7 dil konuşuyor,

Малышка Белла Девяткина на шоу "Удивительные люди" она поразила моё сердце,

Rusya'nın başkenti Moskova'da yaşayan 4 yaşındaki Bella Devyatkina, 7 dili akıcı biçimde konuşma becerisi ile görenleri şaşkına çevirdi.
Ailesiyle birlikte Moskova'da yaşayan 4 yaşındaki Bella Devyatkina, Rossiya 1 televizyonunda yayınlanan Udivitelnıye Lyudi (İnanılmaz İnsanlar) isimli televizyon programına damgasını vurdu. Küçük kız, program sırasında jüri üyelerinin şaşkınlıktan ‘ağzının açık kalmasına' neden oldu.
Bella, anadili olan Rusça ile sunucuya cevap verdikten sonra sahneye farklı dillerde konuşan başkaları geldi. Bella, jüri önünde İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, Çince ve Arapça olarak kendisine ilkokul müfredatlarında yer alan konularla ilgili sorulanlara duraksamadan cevap vermenin yanı sıra sohbet de etmeyi başardı. Bu arada Fransızca bir metni de okuması istenilen Bella, metni bu yaşta okumasının yanı sıra temiz aksanıyla da görenleri şaşırttı.
Bella'nın annesi Yulia ise kızına 2 yaşında İngilizce öğretmeye başladığını ve ilgisini fark ettikten sonra farklı ülkelerden öğretmenlerden ders aldırdığını söyledi.

YORUM EKLE