29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir yazı yazmak için arama motoruna “29 Ekim 2014” yazdım. Aslında Cumhuriyet Bayramı hakkında törenler, gösteriler ve etkinlikler gibi bilgiler beklerken, gelen sayfalarda 28 Ekim gününün tatil olup olmadığı çıktı karşıma. Çok mu tembel bir toplumuz yoksa çok mu çalıştığımız için artık milli bayramların bile önüne arefe ekleyip tatil için yanıp tutuşuyoruz.

Ramazan bayramında ramazanın lütfuna erenler, Kurban bayramında kurban görevini ifa edenler acaba bu Cumhuriyet bayramında tatil derdindeler mi? 1923 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 29 Ekim tarihinde ülke yönetiminin değiştirilerek Cumhuriyet ilan edilmesi bize tatilimi ifade eder oldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’e söylediğimiz “Atam İzindeyiz” mesajını yanlış mı anladık yoksa.

Efendim! Bu yıl 91’inci yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramımızda, onu her geçen gün daha çok aradığımız büyük önderimiz ATATÜRK’e ve silah arkadaşlarına minnet borçluyuz.

İçinde bulunduğumuz bu günler, uğrunda nice şehitler verilerek bizlere emanet edilen bu vatana ve cumhuriyete karşı ne denli sahip çıktığımızın kanıtıdır. İçimizde ALLAH, VATAN ve BAYRAK sevgisi oldukça bizi yıkabilecek düşman olmayacaktır. Bizi bu üç sevgiden yoksun bırakmaya çalışanlar Türk’ün gücünü bilemeyenlerdir. Her metrekaresi şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklarımızı bizden almaya çalışanlar, dışarıdan bölemeyeceklerini anlayınca bizi içeriden bölmeye gayret ediyorlar.

Biz ki bu vatanın emanetçileri; bu gizli bölme tahriklerine alet olmayalım, yurdumuzu gerek dışarıdaki gerekse içerideki art niyetli kişilere karşı koruyalım ve birlik olalım. Unutmayın Kurtuluş savaşımızdaki gibi birlik olduğumuz sürece bizi hiçbir şey yıkamaz. Birleşelim, konuşalım, anlatalım ve tartışalım ama asla bu Cumhuriyetimizden ve ATATÜRK sevgimizden ödün vermeyelim.

Gelecek senelerde de bu sevgilerin daha da artarak çoğalması temennisiyle Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan ve sınırlarımız haricinde Türküm diyen herkesin Cumhuriyet Bayramını kutlarım.

Bu arada unutmadan söyleyeyim, 28 Ekim saat 13.00’dan sonra tüm kamu çalışanları ve öğrenciler tatile giriyor. Ben yazımı erken yazayım dedim, millet tatile falan gider okunmaz maazallah…
YORUM EKLE

banner110

banner109