İstanbul'da bugün kapatılacak yollar

Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı'nda BDP'lilerin kutlayacaklarını ilan ettikleri nevruz öncesi bazı cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı.

İstanbul'da bugün kapatılacak yollar
Sabah erken saatlerde Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı’na giden yolların büyük bir kısmı polis tarafından tutuldu. Onuncu Yıl Caddesi üzerinde yoğunlaşan önlemler dikkat çekti.

İstanbul Valiliği’nin nevruz kutlamalarına 21 Mart tarihi haricinde izin vermemesi üzerine Emniyet Müdürlüğü de gerekli önlemleri aldı. Kazlıçeşme Meydanı ve çevre ilçelerde olası kutlama yapılacak yerlerdeki önlemler sürüyor.

İtfaiye ekipleri de stratejik noktalara itfaiye araçları göndererek önlemlere katkıda bulundu.

BU YOLLAR TRAFİĞE KAPATILACAK
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bugün Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı’nda yapılacak Nevruz kutlamaları nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağını açıkladı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, sabah saat 07.30’dan kutlamaların bitiş saatine kadar trafiğe kapatılacak cadde ve sokaklar şöyle:

Onuncu Yıl Caddesi (Sahil kuzey-güney girişler ve Belgratkapı arası), Zeytinburnu Varyanttan Zeytinburnu’na giriş, Zeytinburnu Önleyici Hizmetler Ekip Amirliği önünden geçen Abay Caddesi ve Zakirbaşı Sokak, Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile Balıklı Rum Hastanesi önü, Anıt Mezar’dan gelen Hal Yolu çıkışlar, Kazlıçeşme Pazar önü (Muammer Aksoy Caddesi).

İhtiyaç duyulduğunda trafiğe kapatılacak yollar ise Mevlanakapı Kavşağı sahil istikameti, Yenikapı istikameti, Galeria ilerisi Zeytinburnu Köprüsü ve Samatya ışıklar, Ataköy istikameti ve gerek duyulması halinde Zeytinburnu Kazlıçeşme mevkisi ve çevresindeki yollar.

ALTERNATİF YOLLAR
Emniyet Müdürlüğü alternatif olarak sürücüler için şu yolları açıkladı:
Emine Erkul Caddesi ve bu caddeden E-5’e katılım, Yenikapı Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’ndan Atatürk Bulvarı, Vatan ve Millet caddelerine katılım veTopkapı’dan E-5 güney-kuzey katılım.

Radikal

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2012, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER