Ankara'da Hastanenin Kanalizasyon çalışmasında kemik bulundu

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde yapılan kanalizasyon kazısı sırasında insana ait olması muhtemel kafatası ve kemik parçalarına rastlandı.

Ankara'da Hastanenin Kanalizasyon çalışmasında kemik bulundu

Ankara'da Hastanenin Kanalizasyon çalışmasında kemik bulundu

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde yapılan kanalizasyon kazısı sırasında insana ait olması muhtemel kafatası ve kemik parçalarına rastlandı

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesindeki kanalizasyon çalışması sırasında kafatası ve kemikler bulundu.

Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis girişindeki kanalizasyonun tıkanması üzerine hastane yönetimi görevlileri çağırdı. Kanalizasyonun bulunduğu alanda kepçe ile kazı yapan ekipler, kafatası ve kemiklere rastlayınca çalışmayı durdurdu.

Görevlilerin haber vermesiyle olay yerine gelen polis, kazı alanına güvenlik şeridi çekti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri de kemiklerin çıktığı alanda inceleme yaptı. Kafatası ve kemikler incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurullah Zengin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bugün hastane atık su sisteminde arıza meydana geldiğini, bu arızanın giderilmesi için Acil Servis girişi önünde kazı çalışması yapıldığını belirtti.

Kazı çalışmaları sırasında insana ait olması muhtemel kemik parçalarına rastlandığını kaydeden Prof. Dr. Zengin, ''Hastane Yönetimi olarak konu hemen gerekli adli makamlara bildirilmiş olup, hukuki usuller çerçevesinde yapılan olay yeri incelemesiyle söz konusu kemik parçaları ilgili makamlarca teslim alınmıştır. Yetkili makamların izni dahilinde söz konusu kazı çalışmalarına tekrar başlanılmıştır'' dedi.
          Kaynak: Ataşehirweb

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2012, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER