ankara escort,
Ambalaj MalzemecileriAlışveriş MerkezleriBeyaz EşyaAsansörcülerAvukat - DanışmanBalıkçı MidyeciBilgisayar - ElektronikBankalarCafeler - BarlarCamcıÇilingirÇocuk Yuvaları - KreşlerÇiçekçiDersanelerDoktorlar ElektrikçiEczanelerEvden Eve NakliyatFast Food Hazır Yemek TavukFotoğraf StüdyosuHastane - Tıp MerkezleriHavuz Bahçe İlaçlamaKoltuk Döşemeci MatbaaMobilya DekorasyonMarket - GıdaKuyumcuPvc PencereMuhasebe - Mali MüşavirSu BayileriMüzik Aletleri Kurs YeriOtomotiv - Servis - ParçaKuaför salonlarıPastanelerSpor Kulübüpleri - MağazalarıOtellerMermerciSürücü Ehliyet KursuSATILIK - KİRALIK - İLANOtobüs FirmalarıKöy Dernek VakıfNalbur -TemizlikİŞ ARAYANLARİŞÇİ ARAYANLARKebapçılarTiyatrolarKasap - TavukcularKuruyemiş Kahveİnşaat FirmalarıRestaurantTamir HizmetiTurizm Seyahat OrganizasyonKokoreç, CiğerPizzacılarBüfelerTabldot CateringATAŞEHİRDEKİ SİYASİ PARTİLERİBB SOSYAL TESİLERİPansiyonlar - Piknik YeriEğitim Öğretim Okul - BursGüzellik Merkezleri SolaryumKozmatik ParfümeriNANO ve BOR TEKNOLOJİSİModa GelinlikYEMEK TARİFLERİOTO YAKIT TASARRUF SİSTEMİÖZEL DERS VERENLERSigorta Acenteleri, EksperlerSağlık KurumlarıDemir DoğramaHalı Yıkama FabrikalarıFAYDALI SİTELERBaklava Tatlı PastaPidecilerHELAL GIDARent a Car FirmalarıKargo FirmalarıATAŞEHİR BELEDİYESİAta EvleriOto GalericilerOto ParçacılarıVeteriner - Pet ShopTerzi - Kurutemizleme - Ütüİnşaat Ustası Çini Ustası SıvacıMasaj SalonlarıSİGORTA HASAR SORGULAMAKONUŞAN KİTAPLIKDoğal Gaz KombiSİGARA BIRAKMA MERKEZLERİÖZEL YURTLAREmlakcılarDekorasyon - Boya Diş Doktorları, PolikliniklerLahmacunDönercilerKöftecilerTaksi Durakları - UlaşımTaksi DuraklarıAtaşehir Tapu Kadastro MüdürlüğüAtaşehir Nufus MüdürlüğüBörekcilerAtaşehir Evlendirme DairesiAjanslarDans - BaleVerem Savaş DispanserleriFaydalı BilgilerFotokopi - Ozalitİş MakinalarıEv YemekleriOnline AlışverişDürümcülerPerdecilerMasör - Masözler BerberlerKent Çarşı, Batı AtaşehirTelevizyon KanallarıDüğün SalonlarıElektronikLaboratuvarlarGözlükcü _ OptikDiyetisyenlerSağlık ÜrünleriDanışmanlık FirmalarıFizik Tedavi MerkezleriSinemalarÇiğköftecilerBarlarFırınlarAna OkullarıÖzel OkullarSauna, Hamam,NoterlerHırdavatçılarMimarlarPet ShopGazetelerMağazalarTemizlik FirmalarıMedyumlarOto Llastik TamircileriSu TesisatıDerneklerMeyhanelerHurdacılarGeri Dönüşüm FirmalarıTantuniÇorbacılarKumpirLokantalarHuzur ve Yaşlı Bakım Merkezleriİş GüvenliğiDoğal Ürünler

2010 FIBA DÜNYA ŞAMPİYONASI – TÜRKİYE

2010 FIBA DÜNYA ŞAMPİYONASI – TÜRKİYE (Gösterim Sayısı: 493)
Sektör Spor Kulübüpleri - Mağazaları
İlan Tarihi 7 yıl önce
Firma No 6757
Telefon
Faks
Web Sitesi
Adres
İl/İlçe İstanbul
Firma Hakkında
Adres : 2010 FIBA DÜNYA ŞAMPİYONASI – TÜRKİYE



ABD MİSYONUNU TAMAMLAYABİLECEK Mİ?

Dünya’nın en önemli basketbol etkinliğine ev sahipliği yapacak olan Türkiye, genç ve dinamik nüfusuyla, tarihinde ilk kez bu büyüklükte bir şampiyona düzenlemenin heyecanını yaşarken, aynı zamanda da bu dev organizasyonu tam anlamıyla sahiplenmeye hazırlanıyor.

2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda, en az Pekin Olimpiyatlarındaki kadar güçlü bir ABD Milli Takımı görebiliriz. Bu noktada cevap bekleyen yegâne soru ise sonucun bu kez de aynı olup olmayacağı. Çünkü Olimpiyatlardaki kadar güçlü bir rekabet ve daha da zorlu bir yarış bizleri bekliyor.

 

KATILDIKLARI 15 ŞAMPİYONADA 3 ABD ŞAMPİYONLUĞU

ABD Takımı 2008 Pekin Olimpiyatları’nda altın madalya kazanıp Amerikan basketbolunu zirveye taşıyarak misyonunu tamamladı. Basketbolun ‘ana vatanı’, takımın lideri Jerry Colangelo’nun önderliğinde, 16. kez katıldığı Olimpiyatlarda 13. altın madalyaya ulaşmayı başardı.

Dünyanın en büyük basketbol ülkesinin FIBA Dünya Şampiyonası’ndaki karnesi ise çok daha zayıf; katıldıkları 15 şampiyona’da toplam 3 şampiyonluk.

ABD en son 1994 yılında Toronto’da yıldız oyuncuları Shaquille O’Neal, Alonzo Mourning ve Reggie Miller ile altın madalyayı evine götürmeyi başarmıştı. 1994 yılındaki şampiyona aynı zamanda NBA oyuncularının katıldığı ilk FIBA Dünya Şampiyonasıydı. Bu yıldan önceki şampiyonalarda, aynı Olimpiyatlarda olduğu gibi, ABD takımı kolej oyuncularından oluşuyordu.

Pekin’deki final maçının hemen ardından akla gelen ilk soru ABD’nin Türkiye’ye hangi kadro ile geleceği sorusuydu. Takımın Olimpiyatlardan sonra aynı kalıp kalmayacağıyla ilgili soruya Colangelo ‘Bu oyuncular aslında 8 yıllık bir taahhütte imza atmış olduklarını bilmiyorlar’ diye esprili bir cevap verdi.

Kulağa şaka gibi geliyor olsa da Colangelo misyonunu yerine getirmek için Türkiye’ye çok rekabetçi bir takım getirmesi gerektiğinin farkında. Dünya Şampiyonaları’nın Olimpiyatlardan çok daha zorlu olduğu birçok otorite tarafından kabul edilirken aynı zamanda Dünya Şampiyonası şampiyonluğu 2012 Londra Olimpiyatları’na otomatik katılım hakkı sağlaması bakımından büyük önem arz ediyor.

Geriye kalan tüm takımlar 2011 yazında kendi kıtalarında oldukça zorlu bir eleme grubu sürecinde veya 2012 yılında FIBA Olimpiyat Eleme Turnuvası’nda mücadele edecekler.

TÜRKİYE 2010 SİZLERİ BEKLİYOR

Türkiye 2010 gururla ve büyük bir hevesle katılacak olan 24 takımı bekliyor. Sadece iki takım şu anda şampiyonaya katılmayı garantiledi; ev sahibi Türkiye ve 2008 Olimpiyat Şampiyonu ABD. Bu iki takım da daha önce bu heyecanı yaşayıp rekabete tanıklık ettiler ve bizler dünyanın en iyilerinin buluşacağı 2010’u dört gözle bekliyoruz.

 

ORGANİZASYONUN ANA HATLARI

TEK DÜNYA – TEK ŞAMPİYONLUK

FIBA Dünya Şampiyonası her 4 yılda bir oynanmakta ve dünyanın en iyi basketbol ulusunu belirlemektedir. İlk FIBA Dünya Şampiyonası 1950’de Arjantin’de oynanmıştır ve o zamandan beri 15 kez organize edilmiştir.

2010 yılında Türkiye’de 28 Ağustos – 12 Eylül tarihlerinde Ankara, Kayseri, İzmir ve İstanbul’da oynanacaktır.

 

KATILIM

Ev sahibi Ülke: Türkiye
Son Olimpiyat Şampiyonu: ABD

18 takım, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’na katılma hakkını 2009 Kıta Şampiyonaları sırasında kazanmıştır.
Afrika (3 takim):     Angola, Fildişi Sahili, Tunus
Amerika (4 takim):     Brezilya, Porto Riko, Arjantin, Kanada
Asya (3 takim):     İran, Çin, Ürdün
Avrupa (6 takim):     İspanya, Sırbistan, Yunanistan, Slovenya, Fransa, Hırvatistan
Okyanusya (2 takim):     Yeni Zelanda, Avustralya

12-13 Aralık 2009 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan FIBA Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı’nda 4 ülkeye özel davet anlamına gelen “Wildcard” verilecektir.


FIBA Dünya Basketbol Turnuvasına Katılan takımlar

A.B.D.      GRUP B
Almanya     Almanya     GRUP A
Angola     Angola     GRUP A
Arjantin     Arjantin     GRUP A
Avustralya     Avustralya     GRUP A
Brezilya     Brezilya     GRUP B
Çin     Çin     GRUP C
Fildişi Sahili     Fildişi Sahili     GRUP C
Fransa     Fransa     GRUP D
Hırvatistan     Hırvatistan     GRUP B
İran     İran     GRUP B
İspanya     İspanya     GRUP D
Kanada     Kanada     GRUP D
Litvanya     Litvanya     GRUP D
Lübnan     Lübnan     GRUP D
Porto Riko     Porto Riko     GRUP C
Rusya     Rusya     GRUP C
Sırbistan     Sırbistan     GRUP A
Slovenya     Slovenya     GRUP B
Tunus     Tunus     GRUP B
Türkiye     Türkiye     GRUP C
Ürdün     Ürdün     GRUP A
Yeni Zelanda     Yeni Zelanda     GRUP D
Yunanistan     Yunanistan     GRUP C


TURNUVAYA KATILAN OYUNCULAR

ABBAAS, Islam (JOR)     ABBAS, Zaid (JOR)
ABDEL-NOUR, Jean (LIB)     ABERCROMBIE, Thomas Iain (NZL)
ABOUO, Charles-Noé (CIV)     ABRAÃO, Filipe (ANG)
ABUQOURA, Abdallah (JOR)     AFAGH, Hamed (IRI)
AGUILAR BERMUDEZ, Pablo (ESP)     AJINCA, Alexis (FRA)
AKBARI BISHEH, Mohammadreza (IRI)     AKYOL, Cenk (TUR)
ALAWADI, Mousa (JOR)     ALDEMIR, Furkan (TUR)
ALKHAS, Zaid (JOR)     ALMAAYTAH, Jamal Almutusem Habes (JOR)
ALMEIDA, Carlos (ANG)     ALNAJJAR, Fadel (JOR)
AL-SOUS, Wesam (JOR)     AMAGOU, Pape-Philippe (CIV)
AMBROSIO, Felizardo (ANG)     AMINI, Amir (IRI)
ANDERSEN, David (AUS)     ANDERSON, Jermaine (CAN)
ANTHONY, Benny Charles (NZL)     ANTHONY, Joel (CAN)
ARROYO, Carlos (PUR)     ARSLAN, Ender (TUR)
AŞIK, Ömer (TUR)     ASSIE, Brice Kevin (CIV)
ATSÜR, Engin (TUR)     AYUSO, Larry (PUR)

BAHRAMI, Samad (IRI)     BALKMAN, Renaldo (PUR)
BANIC, Marko (CRO)     BARAC, Stanko (CRO)
BARBOSA, [Leandrinho]-Leandro Mateus (BRA)     BAREA, Juan Jose (PUR)
BARLOW, David (AUS)     BARROS, Paulo (ANG)
BATUM, Nicolas (FRA)     BAWJI, Bassel (LIB)
BEAUBOIS, Rodrigue Gabriel (FRA)     BECIROVIC, Sani (SLO)
BEGIC, Mirza (SLO)     BELL, Ryan (CAN)
BEN ROMDHANE, Makrem (TUN)     BENZING, Robin Clemens (GER)
BESHARA-FEGHALI, Brian (LIB)     BILLUPS, Chauncey (USA)
BJELICA, Nemanja (SRB)     BOGDANOVIC, Bojan (CRO)
BOKOLO, Yannick (FRA)     BONIFACIO, Domingos (ANG)
BONNER, Matthew Robert (CAN)     BORACINI, Paulo Hector (BRA)
BOUROUSIS, Ioannis (GRE)     BRAA, Hamdi (TUN)
BRADSHAW, Craig (NZL)     BREZEC, Primoz (SLO)
BUCKNOR, Jermaine (CAN)     BÜKER, Evren (TUR)
BURGER, Jordan (BRA)     BYKOV, Sergei (RUS)

CALATHES, Nicholas (GRE)     CALDERON, José-Manuel (ESP)
CAMERON, Pero (NZL)     CAPIN, Aleksandar (SLO)
CAUSEUR, Fabien (FRA)     CEBULAR, Sandi (SLO)
CHANDLER, Tyson Cleotis (USA)     CHENNOUFI, Ziyed (TUN)
CIPRIANO, Olimpio (ANG)     CLAVER, Victor (ESP)
CURRY, Stephen (USA)    
ı
DAGHLES, Osama (JOR)     DALEMBERT, Samuel (CAN)
DALMAU, Christian (PUR)     DAVARI, Javad (IRI)
DAVOUDICHEGANI, Aren (IRI)     DE COLO, Nando (FRA)
DE SOUZA, [Marquinhos]-Marcus Vinicius (BRA)     DELAS, Mario (CRO)
DELFINO, Carlos (ARG)     DELININKAITIS, Tomas (LTU)
DHIFALLAH, Naim (TUN)     DIABATE, Mouloukou Souleyman (CIV)
DIAMANTIDIS, Dimitris (GRE)     DIAW, Boris (FRA)
DIAZ, Guillermo (PUR)     DIBO, Rémi N. E. (CIV)
DORAGHI, Ali (IRI)     DRAGIC, Goran (SLO)
DRAGIC, Zoran (SLO)     DU, Feng (CHN)
DURANT, Kevin (USA)    

EHADADI, Hamed (IRI)     EITUTAVICIUS, Arvydas (LTU)
EL KHATIB, Fadi (LIB)     EL TURK, Omar (LIB)
ENGLISH, Carl (CAN)     ERDEN, Semih (TUR)
ESTEPHANE, Elie (LIB)    

FADAYEL, Nick (JOR)     FAHED, Rony (LIB)
FAMUTIMI, Olu (CAN)     FARIS, Daniel (LIB)
FERNANDEZ, Juan (ARG)     FERNANDEZ, Rudy (ESP)
FITCHETT, Michael (NZL)     FORTES, Roberto (ANG)
FOTSIS, Antonis (GRE)     FREIJE, Matthew Wayne (LIB)
FRIDZON, Vitaliy (RUS)    

GARBAJOSA, Jorge (ESP)     GARCIA, Alex (BRA)
GARCIA, Alexandre (BRA)     GARCIA, Diego (ARG)
GASOL, Marc (ESP)     GAY, Rudy (USA)
GECEVICIUS, Martynas (LTU)     GELABALE, Mickael (FRA)
GHYAZA, Mokhtar (TUN)     GIBSON, Adam (AUS)
GIOVANNONI, Guilherme (BRA)     GOMES, Joaquim (ANG)
GÖNLÜM, Kerem (TUR)     GONZALEZ, Roman (ARG)
GORDON, Eric (USA)     GRANGER, Danny (USA)
GREEN, Jeff (USA)     GREENE, Demond (GER)
GÜLER, Sinan (TUR)     GÜNTHER, Per Michael (GER)
GUTIERREZ, Juan (ARG)     GUTIERREZ, Leonardo (ARG)
GUY, Landry (CIV)    
ı
HADIDANE, Bechir (TUN)     HADIDANE, Mohamed (TUN)
HADRAB, Mohammad (JOR)     HAMANN, Steffen (GER)
HARRIS, Elias (GER)     HEDIDANE, Anis (TUN)
HENRY, Leon Hofeni N. (NZL)     HILARIO, [Néné]-Maybner Rodney (BRA)
HOLDEN, JR (RUS)     HU, Xuefeng (CHN)
HUERTAS, Marcelo (BRA)    

IBRAHIM, Ahmad (LIB)     IDAIS, Ayman (JOR)
IDBIHI, Yassin (GER)     IGUODALA, Andre (USA)
INGLES, Joe (AUS)    

İLYASOVA, Ersan (TUR)    

IBRAHIM, Ahmad (LIB)     IDAIS, Ayman (JOR)
IDBIHI, Yassin (GER)     IGUODALA, Andre (USA)
INGLES, Joe (AUS)    

JACKSON, Edwin (FRA)     JAGLA, Jan (GER)
JAGODNIK, Goran (SLO)     JANKUNAS, Paulius (LTU)
JASAITIS, Simas (LTU)     JAVTOKAS, Robertas (LTU)
JAWAI, Nathan (AUS)     JEANNEAU, Aymeric (FRA)
JOAQUIM, Valdélicio (ANG)     JOMANTAS, Arturas (LTU)
JONES, Phillip (NZL)     JONES CAMACHO, Joel (PUR)

KAIMAKOGLOU, Kostas (GRE)     KALE, Jonathan Monyongo (CIV)
KALNIETIS, Mantas (LTU)     KAMAN, Chris (GER)
KAMMERICHS, Federico (ARG)     KAMRANI, Mahdi (IRI)
KANAAN, Ali (LIB)     KAUN, Sasha (RUS)
KECHRID, Marouan (TUN)     KENDALL, Levon (CAN)
KEPKAY, Tyler (CAN)     KESELJ, Marko (SRB)
KHRYAPA, Viktor (RUS)     KIALA, Miguel (ANG)
KLEIZA, Linas (LTU)     KLOBUCAR, Jaka (SLO)
KNIOUA, Nizar (TUN)     KOFFI, Alain (FRA)
KOFFI, Angaman Jean-Philippe (CIV)     KONATE SORNAN, Kinidinnin Stephane (CIV)
KONE, Mohamed Déba (CIV)     KRSTIC, Nenad (SRB)
KRUSIC, Matej (SLO)     KURBANOV, Nikita (RUS)
KUS, Davor (CRO)    

LAGHNEJ, Marouan (TUN)     LAHMAR, Marouen (TUN)
LAKOVIC, Jaka (SLO)     LAMIZANA, Mamadou Joseph (CIV)
LAVRINOVIC, Darius (LTU)     LEE, Carmelo Antrone (PUR)
LI, Xiaoxu (CHN)     LIU, Wei (CHN)
LLULL, Sergio (ESP)     LOE, Robert Graham (NZL)
LONCAR, Kresimir (CRO)     LOPEZ, Brook (USA)
LOUGHTON, Alexander Michael (AUS)     LOVE, Kevin (USA)
LUKAUSKIS, Mindaugas (LTU)     LUTONDA, Miguel (ANG)

MACHADO PEREYRA, Marcelo (BRA)     MACIULIS, Jonas (LTU)
MACVAN, Milan (SRB)     MAGLOIRE, Jamaal Dane (CAN)
MAHINMI, Ian (FRA)     MAHMOUD, Ali (LIB)
MAINOLDI, Leonardo (ARG)     MANSOUR, Layth (JOR)
MAOUA, Atef (TUN)     MARJANOVIĆ, Boban (SRB)
MARKOVIC, Stefan (SRB)     MARKOVIC, Steven (AUS)
MARKS, Sean Andrew (NZL)     MARTIN, Damian (AUS)
MARTINEZ, Rafael (ESP)     MAVROKEFALIDIS, Loukas (GRE)
MBUNGA, Divaldo (ANG)     MCNAUGHTON, Christopher (GER)
MEITE, Namori (CIV)     MEJRI, Salah (TUN)
MILLS, Patrick (AUS)     MILOSAVLJEVIC, Dragan (SRB)
MINGAS, Eduardo (ANG)     MONYA, Sergey (RUS)
MORAIS, Carlos (ANG)     MOREIRA, Yanick (ANG)
MOTIEJUNAS, Donatas (LTU)     MOZGOV, Timofey (RUS)
MUMBRU, Alex (ESP)     MURIC, Dino (SLO)

N´DIAYE, Ismael (CIV)     NACHBAR, Bostjan (SLO)
NARVAEZ, Manuel (PUR)     NAVARRO, Juan-Carlos (ESP)
NEVILL, Luke Alexander (AUS)     NEWLEY, Brad (AUS)
NIELSEN, Matt (AUS)     NOAH, Joakim Simon (FRA)
NOCIONI, Andrés (ARG)     NOWITZKI, Dirk (GER)

OBERTO, Fabricio (ARG)     ODOM, Lamar (USA)
OGILVY, Andrew (AUS)     OHLBRECHT, Tim (GER)
OLYNYK, Kelly Tyler Corness (CAN)     ONAN, Ömer (TUR)

ÖZER, Cevher (TUR)    

PAPANIKOLAOU, Konstantinos (GRE)     PAPPAS, Nikolaos (GRE)
PAULO, Leonel (ANG)     PAUNIC, Ivan (SRB)
PEAVY, Nathan Anthony (PUR)     PENNEY, Kirk (NZL)
PEROVIC, Kosta (SRB)     PERPEROGLOU, Stratos (GRE)
PIETRUS, Florent (FRA)     PLANINIC, Zoran (CRO)
PLEDGER, Alex (NZL)     PLEIß, Tibor (GER)
PONKRASHOV, Anton (RUS)     POPOVIC, Bojan (SRB)
POPOVIC, Marko (CRO)     PRIGIONI, Pablo (ARG)
PRINTEZIS, Giorgos (GRE)    

QAHWASH, Imad Nazmi (JOR)     QUINTEROS, Paolo (ARG)

RADENOVIC, Ivan (SRB)     RADOSEVIC, Leon (CRO)
RADULJICA, Miroslav (SRB)     RAMOS, Peter John (PUR)
RASIC, Aleksandar (SRB)     RAUTINS, Andy (CAN)
REYES, Felipe (ESP)     RICARDINO, Vlademir (ANG)
RICKERT, Rick Lewis Joseph (NZL)     RIVERA, Filiberto (PUR)
RIZVIC, Hasan (SLO)     RONDO, Rajon (USA)
ROSE, Derrick (USA)     ROUSTOM, Elie (LIB)
RUBIO, Ricky (ESP)     RZIG, Amine (TUN)

SACRE, Robert Gegory (CAN)     SAHAKIAN, Oshin (IRI)
SAMAHA, Roy (LIB)     SAN EMETERIO LARA, Fernando (ESP)
SANCHEZ, Ricardo (PUR)     SANDES, Matias (ARG)
SANTIAGO, Daniel (PUR)     SANTOS, Simao (ANG)
SAVANOVIC, Dusko (SRB)     SAVAŞ, Oğuz (TUR)
SCHAFFARTZIK, Heiko (GER)     SCHORTSANITIS, Sofoklis (GRE)
SCHWETHELM, Philipp Martin (GER)     SCOLA, Luis (ARG)
SEIBUTIS, Renaldas (LTU)     SHVED, Aleksey (RUS)
SIMON, Krunoslav (CRO)     SLIMANE, Radhouane (TUN)
SLOKAR, Uros (SLO)     SOHRABNEJAD, Hamed (IRI)
SOLAK, Fatih (TUR)     SOOBZOKOV, Enver (JOR)
SOUMAHORO, Issife (CIV)     SPANOULIS, Vassilis (GRE)
SPLITTER, Tiago (BRA)     STAIGER, Lucca Daniel (GER)
STEPS, Hattil (BRA)     STIPCEVIC, Rok (CRO)
STRASSER, Johannes Damian (GER)     SU, Wei (CHN)
SUAREZ, Carlos (ESP)     SUN, Yue (CHN)

TADJIK, Pooya (IRI)     TAIT, Lindsay (NZL)
TAPE, Didier Eric (CIV)     TEODOSIC, Milos (SRB)
TEPIC, Milenko (SRB)     TOGNI NETO, Raul (BRA)
TOMAS, Marko (CRO)     TOMIC, Ante (CRO)
TOPPERT, Chad (GER)     TOTI, Michael Antoni (CIV)
TOUALI, Guy Serge (CIV)     TRAORE, Badara Ali (FRA)
TSARTSARIS, Kostas (GRE)     TUNÇERİ, Kerem (TUR)
TÜRKOĞLU, Hidayet (TUR)    

UDRIH, Beno (SLO)     UDRIH, Samo (SLO)
UKIC, Roko-Leni (CRO)    

VAN LACKE, Federico Martin (ARG)     VAREJAO, [Anderson]-Anderson França (BRA)
VASILEIADIS, Konstantinos (GRE)     VASSALLO, Angel Daniel (PUR)
VASSILOPOULOS, Panagiotis (GRE)     VATY, Ludovic (FRA)
VAZQUEZ, Francisco José (ESP)     VELICKOVIC, Novica (SRB)
VIDMAR, Gasper (SLO)     VORONTSEVICH, Andrey (RUS)
VOUGIOUKAS, Ian (GRE)     VRANJKOVIC, Marko (SLO)
VROMAN, Jackson Brett (LIB)     VUKONA, Mika (NZL)
VUKUSIC, Vedran (CRO)     VYALTSEV, Egor (RUS)

WANG, Lei (CHN)     WANG, Shipeng (CHN)
WANG, Zhizhi (CHN)     WEBSTER, Corey (NZL)
WESTBROOK, Russell (USA)     WORTHINGTON, Mark (AUS)
WRIGHT, Rasheim Ali Abd. (JOR)     WYSOCKI, Konrad (GER)

YI, Jianlian (CHN)     YOUNG, Jesse (CAN)

ZHANG, Qingpeng (CHN)     ZHU, Fangyu (CHN)
ZHUKANENKO, Alexey (RUS)     ZISIS, Nikos (GRE)
ZORIC, Luka (CRO)     ZOZULIN, Aleksey (RUS)
ZUPAN, Miha (SLO)    


FİBA DÜNYA SIRALAMASI

Bölgeye göre sırala:
Sıra    Ülke    IOC    Mevcut Puan    +/- Puan*    +/- Sıra*
1.     Argentina  Argentina    ARG    865.0    0.0    equal
2.     A.B.D.  A.B.D.    USA    861.0    0.0    equal
3.     Ispanya  Ispanya    ESP    759.0    20.0    equal
4.     Yunanistan  Yunanistan    GRE    529.0    20.0    equal
5.     Sirbistan  Sirbistan    SRB    459.0    -10.0    equal
6.     Litvanya  Litvanya    LTU    382.0    1.0    equal
7.     Almanya  Almanya    GER    322.0    -7.0    equal
8.     Italy  Italy    ITA    300.0    -8.0    equal
9.     People's Republic of China  People's Republic of China    CHN    254.7    0.0    equal
10.     Puerto Rico  Puerto Rico    PUR    252.6    0.0    equal
11.     Australia  Australia    AUS    234.0    0.0    equal
12.     Angola  Angola    ANG    205.0    0.0    equal
13.     New Zealand  New Zealand    NZL    193.0    0.0    equal
14.     Brazil  Brazil    BRA    181.6    0.0    up
15.     Fransa  Fransa    FRA    181.0    1.0    up
15.     Hirvatistan  Hirvatistan    CRO    181.0    1.0    up
17.     Rusya  Rusya    RUS    179.0    -2.0    down
18.     Türkiye  Türkiye    TUR    163.0    -29.0    down
19.     Canada  Canada    CAN    124.2    0.0    equal
20.     Slovenya  Slovenya    SLO    123.0    11.0    equal
21.     Islamic Republic of Iran  Islamic Republic of Iran    IRI    89.1    0.0    equal
22.     Nigeria  Nigeria    NGR    85.6    0.0    equal
23.     Venezuela  Venezuela    VEN    74.0    0.0    equal
24.     Lebanon  Lebanon    LIB    63.0    0.0    equal
25.     Israel  Israel    ISR    57.0    -3.0    equal
26.     Dominican Republic  Dominican Republic    DOM    45.4    0.0    equal
27.     Korea  Korea    KOR    44.1    0.0    equal
28.     Qatar  Qatar    QAT    39.5    0.0    equal
29.     Uruguay  Uruguay    URU    37.6    0.0    equal
30.     Mexico  Mexico    MEX    36.8    0.0    equal
31.     Panama  Panama    PAN    33.0    0.0    equal
32.     Japonya  Japonya    JPN    32.1    0.0    equal
33.     Egypt  Egypt    EGY    28.8    0.0    up
34.     Algeria  Algeria    ALG    25.4    0.0    up
35.     Latvia  Latvia    LAT    24.0    -5.0    down
36.     Kazakhstan  Kazakhstan    KAZ    20.8    0.0    equal
37.     Senegal  Senegal    SEN    20.4    0.0    equal
38.     Jordan  Jordan    JOR    19.5    0.0    equal
39.     Poland  Poland    POL    16.0    10.0    up
40.     Virgin Islands  Virgin Islands    ISV    14.4    0.0    equal
41.     Cote d'Ivoire  Cote d'Ivoire    CIV    13.6    0.0    up
42.     Chinese Taipei  Chinese Taipei    TPE    13.5    0.0    up
43.     Tunisia  Tunisia    TUN    13.4    0.0    up
44.     Bulgaria  Bulgaria    BUL    12.0    6.0    up
45.     Cameroon  Cameroon    CMR    11.0    0.0    equal
45.     Ukraine  Ukraine    UKR    11.0    -3.0    down
47.     Central African Republic  Central African Republic    CAF    10.6    0.0    down
48.     Mali  Mali    MLI    10.2    0.0    down
49.     Portugal  Portugal    POR    10.0    0.0    down
49.     Bosnia and Herzegovina  Bosnia and Herzegovina    BIH    10.0    -6.0    down
49.     F.Y.R. of Macedonia  F.Y.R. of Macedonia    MKD    10.0       
52.     India  India    IND    8.4    0.0    down
52.     Syria  Syria    SYR    8.4    0.0    down
54.     Morocco  Morocco    MAR    8.0    0.0    down
55.     Kuwait  Kuwait    KUW    7.8    0.0    down
56.     Filipinler  Filipinler    PHI    7.5    0.0    down
57.     Cape Verde  Cape Verde    CPV    7.2    0.0    down
58.     Czech Republic  Czech Republic    CZE    6.0    0.0    down
58.     Great Britain  Great Britain    GBR    6.0       
60.     Mozambique  Mozambique    MOZ    5.4    0.0    down
60.     Uzbekistan  Uzbekistan    UZB    5.4    0.0    down
60.     South Africa  South Africa    RSA    5.4    0.0    down
63.     Hong Kong  Hong Kong    HKG    4.8    0.0    down
63.     Indonesia  Indonesia    INA    4.8    0.0    down
65.     Rwanda  Rwanda    RWA    3.4    0.0    down
66.     Kingdom of Saudi Arabia  Kingdom of Saudi Arabia    KSA    3.3    0.0    down
67.     Sweden  Sweden    SWE    3.0    0.0    down
67.     United Arab Emirates  United Arab Emirates    UAE    3.0    0.0    down
69.     Gabon  Gabon    GAB    2.0    0.0    down
70.     Malaysia  Malaysia    MAS    1.8    0.0    down
71.     Libya  Libya    LBA    1.6    0.0    down
72.     Madagascar  Madagascar    MAD    1.4    0.0    down
73.     Sri Lanka  Sri Lanka    SRI    0.9    0.0    down
74.     Dem.Rep. of Congo  Dem.Rep. of Congo    COD    0.8    0.0    down
75.     People's Republic of Congo  People's Republic of Congo    CGO    0.6    0.0    down
75.     Liberia  Liberia    LBR    0.6    0.0    down
*son FIBA sıralaması ile karşılaştır

Yukarıda adı geçmeyen tüm ülkelerin 0 puanı vardır ve sıralamada son sırada görünen ülke ile aynı sırayı paylaşmaktadırlar.




Sıralama

GRUP  A  (Kayseri)     Maçlar     Sayı      
#           ANG     ARG     AUS     GER     JOR     SRB     O     G     L     A     Y     Puan
1.     ANG           30.08     02.09     01.09     29.08     28.08     0     0     0     0     0     0
2.     ARG     30.08           29.08     28.08     01.09     02.09     0     0     0     0     0     0
3.     AUS     02.09     29.08           30.08     28.08     01.09     0     0     0     0     0     0
4.     GER     01.09     28.08     30.08           02.09     29.08     0     0     0     0     0     0
5.     JOR     29.08     01.09     28.08     02.09           30.08     0     0     0     0     0     0
6.     SRB     28.08     02.09     01.09     29.08     30.08           0     0     0     0     0     0
GRUP  B  (Istanbul)     Maçlar     Sayı      
#           BRA     CRO     IRI     TUN     SLO     USA     O     G     L     A     Y     Puan
1.     BRA           02.09     28.08     29.08     01.09     30.08     0     0     0     0     0     0
2.     CRO     02.09           29.08     01.09     30.08     28.08     0     0     0     0     0     0
3.     IRI     28.08     29.08           30.08     02.09     01.09     0     0     0     0     0     0
4.     TUN     29.08     01.09     30.08           28.08     02.09     0     0     0     0     0     0
5.     SLO     01.09     30.08     02.09     28.08           29.08     0     0     0     0     0     0
6.     USA     30.08     28.08     01.09     02.09     29.08           0     0     0     0     0     0
GRUP  C  (Ankara)     Maçlar     Sayı      
#           CHN     CIV     GRE     RUS     PUR     TUR     O     G     L     A     Y     Puan
1.     CHN           29.08     28.08     01.09     31.08     02.09     0     0     0     0     0     0
2.     CIV     29.08           01.09     31.08     02.09     28.08     0     0     0     0     0     0
3.     GRE     28.08     01.09           02.09     29.08     31.08     0     0     0     0     0     0
4.     RUS     01.09     31.08     02.09           28.08     29.08     0     0     0     0     0     0
5.     PUR     31.08     02.09     29.08     28.08           01.09     0     0     0     0     0     0
6.     TUR     02.09     28.08     31.08     29.08     01.09           0     0     0     0     0     0
GRUP  D  (Izmir)     Maçlar     Sayı      
#           CAN     FRA     LIB     LTU     NZL     ESP     O     G     L     A     Y     Puan
1.     CAN           31.08     28.08     29.08     01.09     02.09     0     0     0     0     0     0
2.     FRA     31.08           29.08     01.09     02.09     28.08     0     0     0     0     0     0
3.     LIB     28.08     29.08           02.09     31.08     01.09     0     0     0     0     0     0
4.     LTU     29.08     01.09     02.09           28.08     31.08     0     0     0     0     0     0
5.     NZL     01.09     02.09     31.08     28.08           29.08     0     0     0     0     0     0
6.     ESP     02.09     28.08     01.09     31.08     29.08           0     0     0     0     0     0
Karşılaştırmalı Sıralama
(Puan ve averaja göre)
    Sayı     Seri     Son 2     Margin
-5     +15
#     Takımlar     O     G-M     A     Y     Av.                        
 1.     ANG     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 2.     ARG     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 3.     AUS     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 4.     BRA     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 5.     CAN     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 6.     CHN     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 7.     CIV     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 8.     CRO     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 9.     ESP     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 10.     FRA     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 11.     GER     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 12.     GRE     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 13.     IRI     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 14.     JOR     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 15.     LIB     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 16.     LTU     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 17.     NZL     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 18.     PUR     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 19.     RUS     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 20.     SLO     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 21.     SRB     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 22.     TUN     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 23.     TUR     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0
 24.     USA     0     0-0     0     0     0         0-0     0-0     0-0





Cumartesi 28 Ağustos 2010
Birinci Tur - Gruplar
#    GRUP    Evsahibi    Deplasman    Zaman    Şehir, Arena    İzle     Biletler
1    C    Yunanistan    Çin    16:00 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
1    D    Yeni Zelanda    Litvanya    16:00 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
1    A    Avustralya    Ürdün    16:30 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
1    B    Tunus    Slovenya    16:30 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
2    C    Rusya    Porto Riko    18:30 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
2    D    Kanada    Lübnan    18:30 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
2    A    Angola    Sırbistan    19:00 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
2    B    A.B.D.    Hırvatistan    19:00 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
3    C    Fildişi Sahili    Türkiye    21:00 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
3    D    Fransa    İspanya    21:00 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
3    A    Almanya    Arjantin    21:30 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
3    B    İran    Brezilya    21:30 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
Pazar 29 Ağustos 2010
Birinci Tur - Gruplar
#    GRUP    Evsahibi    Deplasman    Zaman    Şehir, Arena    İzle     Biletler
4    C    Çin    Fildişi Sahili    16:00 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
4    D    Litvanya    Kanada    16:00 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
4    A    Ürdün    Angola    16:30 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
4    B    Slovenya    A.B.D.    16:30 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
5    C    Porto Riko    Yunanistan    18:30 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
5    D    Lübnan    Fransa    18:30 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
5    A    Sırbistan    Almanya    19:00 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
5    B    Hırvatistan    İran    19:00 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
6    C    Türkiye    Rusya    21:00 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
6    D    İspanya    Yeni Zelanda    21:00 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
6    A    Arjantin    Avustralya    21:30 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
6    B    Brezilya    Tunus    21:30 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
Pazartesi 30 Ağustos 2010
Birinci Tur - Gruplar
#    GRUP    Evsahibi    Deplasman    Zaman    Şehir, Arena    İzle     Biletler
7    A    Ürdün    Sırbistan    16:30 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
7    B    Slovenya    Hırvatistan    16:30 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
8    B    Tunus    İran    19:00 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
8    A    Avustralya    Almanya    19:00 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
9    B    A.B.D.    Brezilya    21:30 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
9    A    Angola    Arjantin    21:30 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
Salı 31 Ağustos 2010
Birinci Tur - Gruplar
#    GRUP    Evsahibi    Deplasman    Zaman    Şehir, Arena    İzle     Biletler
7    C    Rusya    Fildişi Sahili    16:00 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
7    D    Yeni Zelanda    Lübnan    16:00 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
8    C    Porto Riko    Çin    18:30 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
8    D    Fransa    Kanada    18:30 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
9    C    Yunanistan    Türkiye    21:00 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
9    D    İspanya    Litvanya    21:00 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
Çarşamba 1 Eylül 2010
Birinci Tur - Gruplar
#    GRUP    Evsahibi    Deplasman    Zaman    Şehir, Arena    İzle     Biletler
10    C    Çin    Rusya    16:00 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
10    D    Kanada    Yeni Zelanda    16:00 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
10    A    Sırbistan    Avustralya    16:30 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
10    B    Hırvatistan    Tunus    16:30 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
11    C    Fildişi Sahili    Yunanistan    18:30 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
11    D    Lübnan    İspanya    18:30 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
11    A    Almanya    Angola    19:00 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
11    B    İran    A.B.D.    19:00 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
12    C    Türkiye    Porto Riko    21:00 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
12    D    Litvanya    Fransa    21:00 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
12    A    Arjantin    Ürdün    21:30 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
12    B    Brezilya    Slovenya    21:30 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
Perşembe 2 Eylül 2010
Birinci Tur - Gruplar
#    GRUP    Evsahibi    Deplasman    Zaman    Şehir, Arena    İzle     Biletler
13    C    Porto Riko    Fildişi Sahili    16:00 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
13    D    İspanya    Kanada    16:00 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
13    A    Angola    Avustralya    16:30 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
13    B    A.B.D.    Tunus    16:30 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
14    C    Yunanistan    Rusya    18:30 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
14    D    Lübnan    Litvanya    18:30 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
14    A    Arjantin    Sırbistan    19:00 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
14    B    Slovenya    İran    19:00 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
15    C    Türkiye    Çin    21:00 (GMT+3)     Ankara
   
FIBA TV
    Biletler
15    D    Yeni Zelanda    Fransa    21:00 (GMT+3)     Izmir
   
FIBA TV
    Biletler
15    A    Ürdün    Almanya    21:30 (GMT+3)     Kayseri
   
FIBA TV
    Biletler
15    B    Brezilya    Hırvatistan    21:30 (GMT+3)     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
Cumartesi 4 Eylül 2010
Eleme Turu
#    GRUP    Evsahibi    Deplasman    Zaman    Şehir, Arena    İzle     Biletler
A    61    PR/A/[1]    PR/B/[4]    -     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
A    62    PR/D/[2]    PR/C/[3]    -     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
Pazar 5 Eylül 2010
Eleme Turu
#    GRUP    Evsahibi    Deplasman    Zaman    Şehir, Arena    İzle     Biletler
A    63    PR/C/[1]    PR/D/[4]    -     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
A    64    PR/B/[2]    PR/A/[3]    -     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
Pazartesi 6 Eylül 2010
Eleme Turu
#    GRUP    Evsahibi    Deplasman    Zaman    Şehir, Arena    İzle     Biletler
A    65    PR/B/[1]    PR/A/[4]    -     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
A    66    PR/C/[2]    PR/D/[3]    -     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
Salı 7 Eylül 2010
Eleme Turu
#    GRUP    Evsahibi    Deplasman    Zaman    Şehir, Arena    İzle     Biletler
A    67    PR/D/[1]    PR/C/[4]    -     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler
A    68    PR/A/[2]    PR/B/[3]    -     Istanbul
   
FIBA TV
    Biletler