Kent ve Yerel Yönetimler Çalıştayı
 Kent ve Yerel Yönetimler Çalıştayı

Kent ve Yerel Yönetimler” konulu bir çalıştayı Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde düzenliyor.

Kent Kültürü ve Demokrasi Derneği “Kent ve Yerel Yönetimler” konulu bir çalıştayı 22 Aralık 2018 Cumartesi günü 09.00-17.00 saatleri arasında Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde düzenliyor.


Çalıştaya alanında uzman 14 isim konuşmacı olarak katılacak.

“Yerel Yönetim ve Paydaşlığı”, “Yerel Yönetimlerde Karar Verme Süreçlerinde Demokratikleşme”, “Yerel Yönetim Modelleri”,   “Büyüyen Kentlerde Sürdürülebilir Enerji Kaynakları Güvenlik ve İstihdam” konu başlıkları altında toplam 4 oturumda bildiriler sunulacak. 

Kent Kültürü ve Demokrasi Derneği Başkanı Metin Ağırman’ın açılış konuşmasıyla başlayacak çalıştayın 1.oturumunda: “Yerel Yönetim ve Paydaşlığı” başlığı altında Yeditepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Deniz Tansi, Gazi  Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Fakültesi Psikoloji Sosyal Alanlar Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Kuru, Muhtarlar Federasyonu Başkan Vekili Seval Özkan bildirilerini sunacaklar.

2.oturumunda: “Yerel Yönetimlerde Karar Verme Süreçlerinde Demokratikleşme” başlığı altında TMMOB  Mimarlar Odası  İstanbul Büyükkent Şubesi Başkanı Mimar Esin Köymen, TBMM 21. Dönem  Milletvekili - Türkiye  Emekliler Derneği  Hukuk Müşaviri Av. Cafer Tufan Yazıcıoğlu, Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul bildirilerini  sunacak.

3.oturumunda: “Yerel Yönetim Modelleri” başlığı altında SHP Eski Genel Başkanı, Dışişleri Eski Bakanı ve Ankara Eski Belediye Başkanı Murat Karayalçın  “Sosyal Belediyecilik ve Ankara Modeli”konusunda  sunum  yapacaklar. 

Ayrıca Gezici Araştırma Şirketi Başkanı Murat Gezici,  CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Yeşim Ağırman, Yüksek Ziraat Mühendisi ve Yerel Yönetim Stratejik Planlama Uzmanı Deniz Karacan bildirilerini sunacaklar.

4.oturumunda: “Büyüyen Kentlerde Sürdürülebilir Enerji Kaynakları, Güvenlik ve İstihdam” başlıkları altında; İstanbul Teknik  Üniversitesi Öğretim Görevlisi  Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu’nun, Yurt Gazetesi Yazarı Leyla Tavşanoğlu’nun, Yıldız Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ali Kılıç’ın,  21.Dönem Milletvekili, Eğitimci  Ayşe Gürocak’ın bildirilerini sunmalarıyla oturumlar tamamlanacak. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.