Semih Selimoğlu; "Ataşehir için Yeniden taşın altına elimizi koymaya hazırız "
 Semih Selimoğlu; "Ataşehir için Yeniden taşın altına elimizi koymaya hazırız "

 
Ataşehir'in ilk döneminde kurucu meclis üyeliği ve 1.'ci ve 2.'ci meclis başkan vekilliği görevininde bulunan Semih Selimoğlu basınla bir araya geldi.
 
Ataşehir'in ilk döneminde kurucu meclis üyeliği yapan ve aynı zamanda 1.'ci ve 2.'ci meclis başkan vekilliği görevini ifa eden Cumhuriyet Halk Partili Semih Selimoğlu  basınla bir araya geldi. 5 yıl boyunca meclis üyeliği yapan Selimoğlu: "Yeniden taşın altına elimizi koymaya hazırız " diyor.

  
Basınıyla gerçekleşen kahvaltılı toplantıda açılış konuşmasını Selimoğlu’nun basın danışmanlığını yapan Himmet Kaya yaptı. Kaya, yerel seçimlerdeki en büyük arzusunun meclis üyeliğine aday olacak kişilerin biyografileriyle birlikte vizyonlarıyla da öne çıkması olduğunu dile getirdi. Himmet Kaya: "Süreç hızlı ilerliyor, yerel seçimler yaklaşıyor. Biz basın mensuplarının en yoğun olacağı döneme girmek üzereyiz. Gireceğimiz bu dönem için söylemek istediğim bir gerçek var ki; oda Ataşehir'in ilçe oluşunda görev almış başkan, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve muhtarları çok özlediğim gerçeğidir. Bu seçimlerde insanların biyografisi ile birlikte vizyonlarını da görme temennisindeyim. Bizler de basın mensubu olarak kamuoyuna bu nitelikler doğrultusunda bilgilendirmeliyiz.  Bu bağlamda kurucu irade olmasından dolayı Sayın Semih Selimoğlu ile eğer meclis adayı olacak ise yanında olacağımızı düşünüyorum. Çünkü gerçekten geldiği nokta ve siyasi hayatından dolayı iyi bir temsilci olacağına inanıyorum " şeklinde konuştu.

 
 "ATAŞEHİR BİR VİZYON KAZANMAYA BAŞLADI"

 
Semih Selimoğlu konuşmasında Ataşehir’in iki dönemini ve Ataşehir’in CHP ile geldiği noktayı değerlendirdi.
 

Semih Selimoğlu; " Ataşehir'in değerli basın mensupları sizlerle bir dönem gerek meclis 1.'ci başkan vekilliği dönemimde, gerek meclis 2.'ci başkan vekilliği dönemimde, gerekse Fenerbahçe derneğini kurarken zaman zaman bir araya gelmiştik. Bugün de yine önceden olduğu gibi bir aradayız. Ben bugün sizlerin karşısında herhangi bir vasıfla oturmuyorum. Sadece partili kimliğimle buradayım. Bildiğiniz gibi Türkiye'de bir seçim atmosferi başladı. Bu seçimde çok çeşitli partiler olacaktır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Ataşehir'in kurucu belediyesiyiz ve ben de bu kurucu belediyenin içinde yer alan bir partiliyim. CHP iktidarıyla beraber Ataşehir bir vizyon kazanmaya başladı. Battal İlgezdi başkanımızın ilk döneminde beraberdik.  CHP iktidarı ile Ataşehir'e yeni bir bakış, yeni bir soluk getirdik" dedi.
  

 "BELEDİYEMİZİN ÜZERİNDE ÇOK BASKI VAR!"
 

Belediyenin üzerinde çok baskı olduğunu söyleyen Selimoğlu; "Yakın geçmişe gittiğimizde mazbatalarımızı aldığımız gün meclis üyeleri olarak toplantı yapacağımız yer yoktu. Pastanelerde veya çok küçük mekânlarda toplantılarımızı gerçekleştiriyorduk. O günlerden bugünlere baktığımızda hızlı bir şekilde gelinmiş başarı grafiği karşımıza çıkıyor" diye konuştu.

 
"AMİRALİN OLMADIĞI GEMİ BİRAZ FARKLI YÜRÜYOR!"

 
Semih Selimoğlu konuşmasında 2.'ci dönemde Ataşehir Belediyesi'ne karşı yapılan baskıya değindi.  İlgezdi ve ekibinin Ataşehir'e kazandırdığı gelişmelerin de altını çizen Selimoğlu;  "Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilk dönemi çok başarılı geçti. 2.'ci dönemde biraz sıkıntılar yaşandı. Fakat bu sıkıntıların sebebi kişiler değildir. Belediyemizin üzerinde çok baskı var! Bizim dönemimizde oluşmaya başlayan baskı, bizden sonraki dönemde daha da artarak belediye başkanımızın görevinden uzaklaştırılmasına kadar gitti. 9,5 aydır kendisiyle ilgili net bir karar verilmemekle birlikte, göreve iadesi de gerçekleşmedi.  Ataşehir Belediyesi'nde 2. 'ci dönemde yaşanılan zorlukların nedeni başına gelen "yol kazalarından" kaynaklanıyor. Amiralin olmadığı gemi biraz "farklı" yürüyor" şeklinde ifade etti.
 

“SAYIN BATTAL İLGEZDİ VE EKİBİNİN ATAŞEHİR İÇİN YAPTIĞI BİRÇOK ŞEY VAR”
 

Selimoğlu şöyle devam etti: "Cumhuriyet Halk Partisi üyesi bir partili olarak tabii ki CHP'nin ülke genelinde iktidar olmasını herkesten çok isterim.  Önümüzdeki yerel seçimlerde vatandaşla, basınla, sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek istişarelerde bulunacağız. Ben bunu kendime bir görev olarak addettim. Bugün bir takım konuları iyi anlamak ve anlatmak gerekiyor. Ataşehir Belediyesi'ni başarılı veya başarısız olarak nitelendirmek çok kolay. Ama bir gerçek var ki; Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi ve ekibinin Ataşehir için yaptığı birçok şey olduğunu hepimiz biliyoruz."
 

"FERHATPAŞA'YA BELEDİYE BÜTÇESİNİN %40'NI AYIRDIK"
 

Selimoğlu; "Ataşehir ilçe olmadan önce Batı Ataşehir ve Doğu Ataşehir'den ibaretti. Biz geldikten sonra gerek alt yapı, gerek üst yapı da gerçekleştirdiğimiz çalışmalar, kültür merkezleri, parklar, bahçeler, halkla doğru iletişimle Ataşehir, gerçek bir kente dönüştü.  İlk seçildiğimiz sene bize en az oyu veren Ferhatpaşa'ya belediye bütçesinin %40'nı ayırdık. Ataşehir'e hizmet üretirken ne kadar tarafsız olduğumuzu vatandaşa gösterdik" diye ifade etti.

  
"TAZE KANIN MOTİVASYON GETİRECEĞİNE İNANIYORUM"
 
Ben bu ülkede doğdum, bu ülkede büyüdüm. Bu ülke beni ticarette 32 yıldır barındırıyor diyen Selimoğlu konuşmasını şöyle tamamladı: “Benim gibi olanların bu ülkemize borcu olduğunu düşünüyorum. Bu borç toplum örgütlerinde ve siyasi yapılarda ödenir. Çünkü kişiler hizmet fırsatını bu mercilerde gerçekleştirebilir. İşte bu nedenden dolayı CHP'li olarak gerektiği takdirde Başkanımız Battal İlgezdi nezdinde bu yolda beraber yürümekten mutluluk duyarım.  Taze kanın motivasyon getireceğine inanıyorum. Son dönemde yaşanılan sıkıntılardan dolayı bizler de yeniden taşın altına elimizi koymaya hazırız. Cumhuriyet Halk Partili olarak sahaya çıkacağız."


 
Konuşmasının sonunda basın mensuplarının sorularını da karşılıklı sohbet şeklinde cevaplayan Selimoğlu, basın toplantısına katılan basın mensuplarıyla toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

 

SEMİH SELİMOĞLU KİMDİR?

 
*1963 İstanbul Üsküdar'da doğdu. Bir erkek çocuğu babası.

 

EĞİTİMİ

* İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eskiçağ Kültürleri'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Turizm İşletme ve aynı üniversitede Yönetim Organizasyon bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

 

İŞ HAYATI

 
*1988'de iş hayatına atılan Selimoğlu, halan işletmeciliğini yaptığı Ekinoks Travel'ı kurdu. Kurucusu olduğu Ekinoks Wedding ve Travel firmasının yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.

*1989-1993 yılları arasında Türsab Otel Acenta ve Rehber İlişkileri Komisyonu üyeliği yaptı.

*1993-1995 yılları arasında Türsab Asya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu.

*1999-2003 yıllarında Türsab Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerini ifa etti.

*Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nin 2 dönem denetçilik görevini ifa etti.

*Komer Kuşadası Kongre Merkezi'nin Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

*Özel Türsab İstanbul Anadolu Otelcilik ve Meslek Okulu kurucu yönetim kurulu üyeliği yaptı.

*Şu anda Türsab Başkanı Firuz Bağlıkaya'nın danışmanlık görevini icra ediyor.

 

SİYASET

 
*Anavatan Partisi Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve  aynı partide İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

*CHP Ataşehir Belediyesi Kurucu Meclis Üyeliği ve 3 dönem Ataşehir Belediyesi plan ve bütçe komisyon başkanlığını gerçekleştirdi. 3 dönem Ataşehir Belediyesi denetim kurulu başkanlığı, Ataşehir Belediyesi Meclis 2.'ci Başkan Vekilliği 2 yıl, Ataşehir Belediyesi meclis 1.'ci  Başkan vekilliği 3 yıl olarak siyasette yer aldı.

 

İSTANBUL TİCARET ODASI DÖNEMİ

 
*1995-1999 - İstanbul Ticaret Odası 64.'nolu Meslek Komite Üyeliği

*1999-2005 - Ticaret Odası Meclis Üyelği

*2001-2005 -Tüketici Hakem Heyeti Üyeliği

*2001-2005- Mehmet Yıldırım döneminde 4,5 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği

*2002-2017- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sektör Kurulu Üyeliği

*2001-2012 - Mahkemelerde turizm konularında bilirkişi olarak görev aldı.

 

EĞİTMENLİK DÖNEMİ

 
*1993-2004 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Turizm İşletmeciliği bölümünde 2000-2004 yılları arasında ise İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde Öğretim Görevlisi görevini gerçekleştirdi.

 
ÜYESİ OLDUĞU DERNEKLER  ve VAKIFLAR
 
*Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliği

*Büyük Kulüp Üyeliği

*İstanbul Üniversitesi İşletme İktisat Enstitüsü Mezunları Derneği Üyeliği

 
SPOR
 
*İTO Spor Kulübü Kurucu Başkan Vekilliği

*Türkiye Handball Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği

*Fenerbahçe Spor Kulübü Ataşehir Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanlığı

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.