ATAŞEHİR YENİ BİR LİSEYE DAHA KAVUŞUYOR

ATAŞEHİR YENİ BİR LİSEYE DAHA KAVUŞUYOR

ATAŞEHİR YENİ BİR LİSEYE DAHA KAVUŞUYOR
Ataşehir yeni bir liseye daha kavuşuyor Ataşehir Belediyesinin de katkılar ile Uluslar arası 2420. Bölge Federasyonu Batı Ataşehir'de Rotary Lisesi'nin temellerini attı.

Lisenin temel atma törenine İstanbul Vali yardımcı Mustafa Altıntaş, Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş, Uluslar arası Rotary 2010-2011 dönemi Başkanı Rotaryen Ray Klinginsmith de katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi şunları söyledi: “Sağlıklı bir toplumun oluşması ve yaşaması için izlenmesi gereken en etkili yol, iyi bir eğitimdir. Bu nedenle Ulu Önder Atatürk’ün her yerde her zaman altını çizerek vurguladığı düşünce, ‘Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir’ olmuştur. Toplumların her şeyi olan iyi bir eğitimin temeli kaliteli okullarda atılır. Bugün burada Uluslar arası Rotary 2420. Bölge Federasyonu’nun gayretiyle yapılacak olan bu okulun temel atma töreninde bulunmak, benim için son derece anlamlı. Ataşehir Belediyesi olarak bu tür gayretlerin yanında olacağımızı huzurlarınızda bir kez daha söylemek istiyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından protokolde bulunanlar aynı anda butona basarak Ataşehir Lisesi’nin temeline ilk harcı koydu. Temel atma törenini çok sayıda Ataşehirli de ilgiyle izledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER