Ataşehir'de Kadınlar Günü’nde 'Unutulmayan Portreler' Sergisi Açıldı

Ataşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Palladium'da Ana Renkler projesinin “Unutulmayan Porteler” isimli resim sergisi ile kutluyor.

Ataşehir'de Kadınlar Günü’nde 'Unutulmayan Portreler' Sergisi Açıldı

Ataşehirweb/Recep KENAN

Ataşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Palladium'da Ana Renkler projesininUnutulmayan Porteler” isimli resim sergisi ile kutluyor.

Ataşehir'de Kadınlar Günü’nde 'Unutulmayan Portreler' Sergisi Açıldı

Ataşehir Palladium'da Düzenlenen sergi için; Ana Renkler projesinde yer alan Ataşehirli kadınlar, sanat ve siyaset alanında dünyada başarıya ulaşmış kadınların portre resimlerini yaptılar.

07 Mart Çarşamba günü saat 13.00’da Palladium Alışveriş Merkezi’nin Küre Salonu’nda, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İLGEZDİ, Başkan Yardımcıları ve bazı birim müdürleri ile resim öğretmenleri ve öğrencilerinin birlikte açılışını yaptığı sergide; Türkan Saylan, Adile Naşit, Cahide Sonku, Camille Claudel, Clara Zetkin gibi Türkiye ve dünyada adından söz ettiren kadınların portreleri yer alıyor.

Sergilenen resimlerden 10 tanesini Türkan Saylan Tıp Merkezine bağışlayan resim sahiplerine Gamze Akkuş İLGEZDİ tarafından plaket verildi.

Ayrıca Ekim ayından bu yana Ana Renkler projesi kapsamında resim eğitimi alan kadın öğrencilerin diğer çalışmaları da bir hafta boyunca aynı alanda sergilenecek.


FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLA

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2012, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER