ŞEHİTLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI

ŞEHİTLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI

ŞEHİTLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI
Alaca ilçesinde Hakkari, Elazığ, Diyarbakır ve İstanbul Halkalı'da güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen hain saldırılarda şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Öğle namazına müteakip İlçe Müftüsü İsa Solmaz tarafından kıldırılan gıyabi cenaze namazına Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz, AK Parti İlçe Başkanı Ümit Tokgöz, Türk Kamu-Sen İlçe Temsilcisi Vedat Ali Seyhan, Memur Sen İlçe Temsilcisi Kadir Şimşek, bazı siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Namazın ardından son günlerde artan terör olaylarının sona ermesi için topluca dua eden kalabalık grup, ''Türk-Kürt kardeştir. Ayrım yapan kalleştir'', ''Hepimiz Mehmet'iz, bu vatana yeteriz'', ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' şeklinde sloganların attı.

BBP eski İl Başkanı Musafa Özarslan, artık halkın tahammülü kalmadığını belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve yetkililerden terörün önüne geçecek politikaları hayata geçirmeleri için çağrıda bulundu. TBMM'de yer alan siyasi partilerin birbirleriyle uğraşmayı bırakıp, ortak bir zeminde hareket ederek terörü sonlandırmalarını isteyen Özarslan, "Devletimizden acıları geldiği yere göndermelerini istiyoruz. Türk milletinin tarih boyunca Kürt kardeşlerimizle sorunu olmamıştır. Bugünde olmayacaktır.

Yarında olmayacaktır. Kıyamete kadarda olmayacaktır. Kardeşliğimiz baki kalacaktır. Bizim sorunumuz 28 ülkenin uşaklığını yapan PKK ile. Kürt kardeşlerimizin ileri gelenlerine, alimlerine hocalarına sesleniyorum. Dağdakileri kahraman ilan etmeyin. Onlar katildir. Dağda tek kahraman vardır. O da Mehmetçiktir. Hainler bilmelidirler ki bu ülkenin tek çakıl taşını bile vermeyeceğiz. Canımız pahasına da olsa devletimizi böldürmeyeceğiz ve ilelebet baki kalacaktır" diye konuştu.

internethaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER